Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Istorija apie išmestus kačiukus. Kodėl kalti politikai?

Savaitgalį, prie prekybos centro „Maxima“  palikta dėžė su dviem praaugusiais kačiukais, priminė didžiulę beglobių gyvūnų bėdą egzistuojančią Raseinių rajone.

Dviem, prie prekybos centro, pamestiems kačiukams pasisekė, abu jau šildosi jaukiuose namuose. Už tai didelis ačiū juos priglaudusiems ir žinoma prekybos centro darbuotojams, kurie rūpinosi ir ieškojo išeičių. Tačiau ne visų, ypač katinų, Raseinių rajone laukia tokia laiminga pabaiga.

Ateinantys šalčiai tik paaštrins problemą

Lietuvoje įvedus privalomą gyvūnų ženklinimą išmestų gyvūnų mūsų rajone padaugėjo 30-40 proc. „Sudėtingiausia situacija yra su katėmis. Didžioji dalis gyvūnų prieglaudų atsisako priimti katinus. Jos perpildytos. Valstybinė politika labai keista beglobių kačių atžvilgiu. Pagal galiojančią tvarką, mes, kaip savivaldybės atstovai, kuriems deleguota funkcija tvarkytis su beglobiais gyvūnais, pamestinukus – kačiukus, turime paimti, sterilizuoti ir paleisti ten, iš kur paėmėme. Valstybės politika tokia – katinai yra sanitarai, jie gali išgyventi patys. Situacija tikrai nejuokinga, o kas darysis, kai ateis žiema – baisu ir pagalvoti,“- situaciją komentavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vilma Kundrotienė. Specialistės nuomone, savivaldybės skiriamų lėšų beglobių gyvūnų sterilizacijai šiuo metu kaip ir pakanka, tačiau situaciją pagerintų rajone veikianti gyvūnų prieglauda. „Esame sudarę sutartį su gyvūnų prieglauda VšĮ „Nuaras“, tačiau kaip ir didžioji dalis Lietuvoje veikiančių prieglaudų, išmestų katinų priglausti nelinkę.“

Medžiotojai: išmesti kačiukai – lengvas grobis

Kalbintas medžiotojas juokavo, kad labai keista Valstybės politika manyti, kad katinai yra gamtos sanitarai ir gali patys išgyventi. „Vienetai tai pajėgtų. Kačiukas lengvas grobis tiek lapei, tiek vanagui. Ar labai daug jų matote valkataujančių miškuose, pievose? Didžioji dalis išmestų gyvūnų bando glaustis kaime prie namų, tvartų, miestuose – daugiabučių,“- sakė medžiotojas.

Jei savaitgalį jums „pakiš“ tokią dovaną – turėsite didelę bėdą

Su tuo susidūrėme šį savaitgalį bandydami išspręsti „maksiminių“ kačiukų bėdą. Raseinių savivaldybės internetiniame tinklapyje nurodyta, kad radus beglobį gyvūną reikia kreiptis į tos seniūnijos seniūną. Deja, Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas į graudžią žinutę su klausimu ką daryti, su kokia prieglauda yra sudaryta sutartis ir kur kreiptis – atsakyti nesiteikė, nors pagal Raseinių rajone patvirtintą tvarką, būtent seniūnai kartu su administracija organizuoja bešeimininkų gyvūnų laikinąją globą arba perdavimą gyvūnų globėjams.

Visų beglobių gyvūnų „padėka“ turėtų būti skirta mūsų rajono politikams

2018 m. Raseinių rajono savivaldybės biudžete buvo numatytos lėšos – 50 000 Eur, pradėti rengti gyvūnų prieglaudos namus Šienlaukio kaime, buvusiame geležinkelio stoties pastate. Tačiau pasikeitus valdančiajai daugumai iš savivaldybės administracijos vadovybės gautas nurodymas stabdyti projekto įgyvendinimą.

50 tūkstančių eurų, skirtų beglobių gyvūnų prieglaudai įrengti, paskirstyti kitiems reikalams. Plačiau apie tai rašėme:

Deja, kol nebus Raseinių rajone įsteigti gyvūnų globos namai taip ir gyvensime. Jei kažkas atneš ir prie jūsų durų paliks mažus beglobius gyvūnus – tai taps jūsų asmeniniu rūpesčiu, ir kaip supratote, nemažu vargu.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us