Raseinių naujienų portalas

KitaKriminalai

INSTAGRAM platformoje žadamas pinigų lietus, tačiau iki šiol dar niekas negavo nė vieno euro

,,Pinigai – čia!“, „Užsidirbk pats“  „Uždarbis – per vakarą“, „Padedu žmonėms uždirbti pinigų“ – tokie ir panašaus pobūdžio skelbimai apie galimybę lengvai užsidirbti INSTAGRAM platformoje  susuko galvą ne vienam lenvatikiui.  Rugsėjo ir spalio mėn. į Šaulių apskrities policiją kreipėsi net aštuoni jauni (18-24 metų) žmonės, patikėję sukčių pažadais per vakarą padvigubinti čia ir dabar investuotas pinigu sumas. Pažadukai suteikė net šimtaprocentinę pinigų grąžinimo garantiją ir įtikinimui parašydavo:„ jei apgausiu, galėsi kreiptis į policiją“.

Skelbimuose siūlomos statymo lažybose paslaugos. Naujokai  viliojami mega pasiūlymais. „Dirbame taip. Klientų pinigus padidiname 3-4 kartus ir tada 40 procentų pasiimame mes, o 60 procentų išmokame jums“, -taip rašome skelbimuose apie greit ir lengvai uždirbamus pinigus. Kad žmonės užsikabintų už šio skelbimo,  akcentuojama, kad tokia galimybė sudaroma tik naujokams, o paskui teks mokėti narystės mokestį.

23 metų Radviliškio rajono gyventojas pinigus statymams pervedė ne tiesiogiai tokios paslaugos teikėjui, o jo  tarpininkui. Jau šis faktas turėjo sukelti įtarimą. Tačiau pinigų troškulys ignoruoja  blaivaus proto keliamas  abejones, ir vaikinas  į nurodytą sąskaitą pervedė 460 eurų. Tačiau, kai pradėjo eiti kalba apie laimėjimo ir investuotų pinigų pasiėmimą, su radviliškiečiu  bendravęs asmuo į žinutes nebeatrašė.

Buvo ir kitokių variantų. Ryte 350 eurų lažybų statymams pervedęs kitas radviliškietis, po keleto valandų sulaukė žinutės, kad jau gali pasiimti laimėjimą. Tačiau  sąskaitos,  į kurią turėjo būti pervestas uždarbis, savininko laukė staigmena – pareikalauta pervesti 260 eurų mokesčiams sumokėti. Kai ryšys su „investuotoju“ nutrūkso ir šis nebeatsakė nei į skambučius, nei į žinutes, vaikinas suvokė, kad pateko į sukčių pinkles.

Pakruojo gyventojas investuoti į lažybas bandė atsargiai – pervedė tik 40 eurų. Tačiau kai kitą dieną sužinojo, jog jo pinigų statymai uždirbo 1100 eurų, neatsilaikė – sukčiams pervedė 260 eurų mokesčiams sumokėti, kad tik galėtų atsiimti laimėjimą. Savaitę laukęs įkrentančių pinigų į savo sąskaitą, suprato, kad jų nesulauks, nes  pinigų „investuotojas“ savo INSTAGRAM paskyroje paprasčiausiai  jį užblokavo.

Taigi pažadėtas pinigų lietus, patikint savo santaupas tariamiems lažybų statytojams, yra dar vienas sukčiavimo scenarijus – iki šiol dar niekas negavo nė vieno euro.

            Šiaulių apskr. VPK atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us