Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonėsSveikata

Medikės Gretos Kasputytės žodis: Neramu, kuomet nespėjame į ligoninių reformų traukinį. O gal visgi nenorime į jį suspėti?

Jei dar yra tikinčių ir manančių, kad viešas kalbėjimas apie Raseinių ligoninės ateitį yra „politikavimas“, kaip teigia rajono meras Andrius Bautronis, ligoninės vadovas Vidmantas Merkliopas, tai šios, raseiniškės medikės Gretos Kasputytės, viešai socialiniame tinkle išplatintos mintys, privers į situaciją pažvelgti kitaip.

„Gimiau, užaugau ir vidurinį išsilavinimą įgijau Raseinių mieste. Gyvenimas taip susiklostė, kad išmokau taip vaikystėje išsvajotos gydytojos profesijos. Nepaisant didžiųjų Lietuvos miestų teikiamų galimybių, visuomet jaučiau prigimtinę pareigą ir savotišką džiaugsmą padėti savo krašto žmonėms. Kitaip sakant – atiduoti tam tikrą duoklę.

Raseinių ligoninėje dirbu nuo 2018 – ų metų. Iš pradžių – Skubiosios pagalbos skyriuje, taip vadinamajame „priėmime“, vėliau – Anesteziologijos, reanimacijos – intensyviosios terapijos skyriuje. Dirbu ir iki šiol… Bet ar dar ilgai?

Neramu, kuomet nespėjame į SAM reformų traukinį. O gal visgi nenorime į jį suspėti?

Jau neišsaugojome Akušerijos – ginekologijos skyriaus. Panašu, kad nebeišsaugosime ir Intensyviosios terapijos. O kartu su ja – ir daugelio šiuo metu ligoninėje teikiamų paslaugų. Teks laukti didžiųjų Lietuvos miestų ligoninių eilėse. Teko girdėti, kad tam tikroms operacijoms registruoja ne taip ir vėlai – jau 2024 – iems metams..

Nepaisant mano didžiulio apmaudo, labai džiaugiuosi kitų rajonų iniciatyvomis – Jurbarkas, Jonava – jie nesnaudžia. Šiandien Jonavos ligoninėje buvo atidarytas dializių centras. Centras, kuris būtinas mano minėtų paslaugų išsaugojimui. Jurbarko ligoninė taip pat dirba ta pačia kryptimi – jau dabar siunčia specialistus, t.y. šiuo metu dirbančius anesteziologus – reanimatologus mokytis ir kelti kvalifikaciją aktualiais dializių klausimais. Ir tai tik maža dalis iš daugelio „namų darbų“, kuriuos privalo atlikti tos ligoninės, kurios nori išsaugoti Intensyviosios terapijos paslaugas.

Kyla natūralus susirūpinimas, o ką visgi daro Raseinių ligoninė? Deja, į šį klausimą atsakymo neturiu.“

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us