Raseinių naujienų portalas

Politika

TS-LKD valiai nepaklusęs M. Majauskas prarado Biudžeto ir finansų komiteto vadovo postą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) valiai palaikyti tik su Vyriausybe suderintus biudžeto siūlymus nepaklusęs Mykolas Majauskas praras Biudžeto ir finansų komiteto vadovo postą.

„Buvo nuspręsta kreiptis į frakciją, kad frakcija deleguotų naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką. Kiti sprendimai bus priimti Priežiūros komitete“, – žurnalistams po TS-LKD prezidiumo posėdžio teigė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Anot jo, dėl narystės partijoje sprendimų prezidiumas nepriims, tai gali daryti tik partijos Priežiūros komitetas arba pats M. Majauskas. Komitetas numato rinktis kitą savaitę.

Jis tai pat teigė, kad komitetui palikta spręsti ir dėl kito konservatoriaus Mindaugo Skritulsko, taip pat palaikiusio ne Vyriausybės, o koalicijos partnerių Laisvės sąjungos siūlymą PVM lengvatą maitinimo sektoriui pratęsti iki 2023 metų pabaigos. Vyriausybė siūlė 9 proc. lengvatinį PVM tarifą palikti pusmečiui.

G. Landsbergis tvirtino, kad prezidiumo sprendimo argumentai atskirai M. Majauskui nebebus išdėstyti, nes  jie „ne vieną sykį buvo paaiškinti viešumoje“.

„Manau, kad kiekvienas žmogus, dalyvaujantis politikoje, juos suprato ir išgirdo. Ne vieną sykį buvau komentavęs, kad vertinimai ir galimi sprendimai bus priimami po galutinio balsavimo. Tas balsavimas įvyko, įvyko ir vertinimai“, – sakė G. Landsbergis.

Klausiamas, ar M. Majauskui būtų suteikta galimybė grįžti vadovauti komitetui, kaip tai buvo leista padaryti Užsienio reikalų komiteto pirmininkui Žygimantui Pavilioniui, G. Landsbergis teigė: „Į hipotetinius klausimus nenorėčiau atsakinėti“.

„Kiekviena situacija yra konkreti, vertinami konkretūs veiksmai – ir paklydimai, ir pasiekimai“, – kalbėjo jis.

Partijos prezidiumas yra įpareigojęs TS-LKD frakcijos Seime narius neteikti ir nepalaikyti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us