Raseinių naujienų portalas

Kita

Vyriausybė toliau kompensuos žmonėms, apgyvendinusiems ukrainiečius

Gyventojams ir įmonėms, apgyvendinusioms pabėgėlius iš Ukrainos, bus kompensuojama visus 2023 metus – tam trečiadienį posėdyje pritarė Vyriausybė. Šios kompensacijos skiriamos nuo šių metų balandžio.

Be to, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymu ukrainiečiai, deklaravę gyvenamąją vietą panaudos pagrindais suteiktame būste ir apmokantys jo išlaikymo išlaidas, galės gauti kompensacijas už šildymą, karštą ir šaltą vandenį. 

„Kompensacija siekiame paskatinti būstų ar kitų tinkamų gyventi patalpų savininkus suteikti apgyvendinimą ukrainiečiams“, – pranešime sakė ministrė Monika Navickienė.

Atsižvelgus į tai, kad spalį Europos Sąjungos institucijos priėmė sprendimą dėl laikinosios apsaugos automatiško pratęsimo dviem šešių mėnesių laikotarpiams, tikslinama, kad tokia apsauga Ukrainos karo pabėgėliams Lietuvoje suteikiama nuo šių metų kovo 4 dienos iki 2024 metų kovo 4 dienos.

Šiuo metu kompensacijas gauna apie 5 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų, apgyvendinusių beveik 14 tūkst. ukrainiečių. Tam skiriama apie 1,1 mln. eurų per mėnesį.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us