Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Korupcijos suvokimo indekse Lietuva pakilo viena viena, užima 33 vietą

Per praėjusius metus Lietuva pakilo Korupcijos suvokimo indekse, ji užima 33 vietą pasaulyje, rodo antradienį paskelbti „Transparency International“ duomenys.

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Be to, ji užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių.

Pirmoje vietoje pasaulyje išlieka – Danija (90 balų). Tarp geriausiai įvertintų šalių taip pat yra Naujoji Zelandija ir Suomija (po 87 balus), Norvegija (84 balai).

Estija šiais metais gavo 74 balus ir užėmė 14 vietą (pernai – 74 balai ir 13 vieta), Latvija gavo 59 balus ir užėmė 39 vietą (pernai – 59 balai ir 36 vieta), Lenkija – 55 balus ir užėmė 45 vietą (pernai – 56 balai ir 42 vieta).

Tuo metu Baltarusija gavo 39 balus ir 91 vietą (pernai – 41 balas ir 82 vieta), o Rusija – 28 balus ir 137 vietą (pernai – 29 balai ir 136 vieta).

Bendrijos šalių vidurkis – 64 balai iš 100.

 „Naujausi Korupcijos suvokimo indekso rezultatai rodo, kad mažais žingsneliais judame į priekį. Vis tik, jei norime pasiekti proveržį  – būtina skirti daugiau dėmesio stambiajai korupcijai. Labai norėčiau, kad viešojo ir privataus sektoriaus lyderiai aktyviau imtųsi iniciatyvos ir užsibrėžtų aiškius, konkrečius ir pamatuojamus antikorupcinius tikslus bei kurtų geruosius pavyzdžius. Kitaip, didesnė pažanga antikorupcinėje srityje – sunkiai įmanoma“, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus laikinoji vadovė Ingrida Kalinauskienė.

Anot „Transparency International“, korupcijos suvokimo indeksas parodo, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją.

Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, nulis reiškia labai korumpuotą, o 100 – visiškai nekorumpuotą valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai. 

Naujoji Lietuvos Vyriausybė yra nusprendusi savo sėkmę mažinant korupciją matuoti ir pagal pokyčius šiame indekse. Jos programoje nurodytas siekis, kad 2024 metais Lietuvos vertinimas būtų 70 balų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us