Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Daugiausiai balsų savivaldos rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai

Daugiausiai balsų savivaldybių tarybų rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.

Pirmadienio rytą suskaičiavus visų apylinkių balsus, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surinko 17,45 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 16,2 proc. balsų.

Visi savivaldybėse išsikėlę rinkimų komitetai bendrai gavo 13,84 proc. balsų.

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 9,2 proc., penktoje – Liberalų sąjūdis su 6,95 proc. balsų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sulaukė 6,67 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 5,33 proc., „Laisvė ir teisingumas“ – 5,2 proc., rinkėjų palaikymo.

Rinkimų kodeksas nustato, kad kandidatų sąrašas gali gauti mandatų savivaldybės taryboje, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicija – ne mažiau kaip 6 proc. balsų.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.

Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais daugiausiai rinkėjų balsų per skirtingas savivaldybės gavo tuo metu visuomeniniais vadinęsi rinkimų komitetai – 26,76 procento. 

Iš partijų pirmavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 16,05 proc. rinkėjų balsų, antra buvo Lietuvos socialdemokratų partija su 13,24 proc. balsų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 11,16 proc., Liberalų sąjūdis – 5,9 proc., Darbo partija – 5,09 proc. balsų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us