Raseinių naujienų portalas

Kita

Kaip savo automobilį paruošti žiemai?

Žiema ir atšiaurios oro sąlygos kiekvieną transporto priemonės turėtoją priverčia susidurti su tam tikrais iššūkiais. Prastos oro sąlygos, sniegas ir plikledis reikalauja ypatingos reakcijos, saugaus važiavimo greičio ir ,savaime suprantama, kokybiškų žieminių padangų. Visgi reikėtų paminėti, jog žiemą vairuotojai susiduria ne tik su sudėtingesnėmis vairavimo sąlygomis, tačiau taip pat ir su itin erzinančiomis, užšalusių langų bei ilgai šylančio automobilio salono problemomis.

Intensyvūs ledo gramdymo nuo automobilio langų procesai bei transporto priemonės šildymas reikalauja daug kantrybės bei laiko, tad kokiais būdais galima išvengti šių, iš pirmo žvilgsnio neišvengiamų darbų? Kokios langų gramdymo bei automobilio salono šildymo gudrybės iš tiesų pasiteisina? O kokie metodai gali šiek tiek nuvilti?

Webasto šildymo privalumai ir trūkumai

Daugeliui naujesnę transporto priemonę vairuojančių ar ypatingą vairavimo komfortą mėgstančių žmonių greičiausiai teko girdėti apie Webasto šildymo sistemą. Naujesniuose automobiliuose ar abangesnę komplektaciją turinčiose transporto priemonėse Webasto sistema įmontuojama dar gamyklose. Tačiau šios sistemos privalumais gali džiaugtis ir žmonės, kurių automobilyje nėra originaliai įmontuoto Webasto šildymo.

Dar visai neseniai daugelį vairuotojų gąsdindavo pakankamai nemaža Webasta kaina, todėl šią sistemą savo automobilyje turėdavo tik prabangių automobilių turėtojai arba tie žmonės, kuriems ši sistema būdavo žūtbūt reikalinga darbo tikslais. Visgi šiais laikais situacija jau šiek tiek kitokia.

Vis daugiau žmonių iš arti susipažįsta su Webasta sistema, išbando ją praktikoje ir įžvelgia labai akivaizdžius privalumus, kurių dėka ženkliai pagerėja vairavimo patirtis ir sutrumpėja transporto priemonės paruošimo kelionei laikas.

Tad nors Webasto kaina yra sąlyginai nemaža, tačiau šios sistemos privalumai gerokai ją nusveria. Visada šiltas, jaukus automobilio salonas ir iš esmės niekada neužšąlantys langai – neįkainojamos privilegijos, kurias suteikia išskirtinai tik Webasto šildymo sistema.

Su šalčiu kovojantys ledo tirpikliai

Šiuolaikinėje automobilių prekių rinkoje tikrai galima rasti pačių įvairiausių ledo tirpiklių, kurie atlieka ledo ir šerkšno tirpdymo funkcijas. Pasitelkiant į pagalbą novatoriškus ledo tirpiklius tikrai galima greitai ir efektyviai nuvalyti langus bei pašalinti net ir stipriai prišalusį ledą.

Šios priemonės palengvina ir pagreitina langų valymo procedūrą, tačiau tikrai nesuteikia tokių privalumų, kaip Webasto šildymo sistema. Langų tirpikliai tiesiog atitirpina ledą, tačiau laiko taupymo atžvilgiu tai tikrai nėra pats racionaliausias sprendimas.

Norint pasiekti maksimalų tokio tirpiklio efektyvumą reikia įjungti automobilio variklį, salono šildymo srautą nukreipti į langus ir tik tuomet atlikti ledo tirpiklio purškimo veiksmus. Užšalusį langą padengus purškikliu vis tiek reikia pašalinti ledą grandikliu, o vėliau dar ir nusausinti stiklus servetėle, tad laiko atžvilgiu tai tikrai nėra pats efektyviausias langų valymo metodas. Nors dauguma langų tirpiklių gamintojų teigia, jog jų priemonės apsaugo langą nuo pakartotinio apšalimo, visgi praktikoje šį privalumą išties sunku įžvelgti.

Tad iš esmės pagrindinė funkcija, kurią iš tikrųjų atlieka ledo tirpikliai yra stiklo apsauga. Šalinant ledą įprastu būdu dažniausiai braižomas automobilio stiklas. Ledo tirpiklių dėka šis procesas atliekamas gerokai švelniau, tad dėl šios priežasties stiklas tiesiog mažiau braižosi.

Automobilio salono šildytuvų privalumai ir trūkumai

Automobilių salono šildytuvas tai tarsi ekonomiškesnė, gerokai paprastesnė Webasto šildymo sistemos alternatyva. Webasto kaina yra gerokai didesnė nei šių šildytuvų, tad savaime suprantama, jog šiems šildytuvams tikrai nereikėtų kelti tokių pačių reikalavimų. Pagrindinės funkcijos, kurias atlieka į automobilio elektros lizdą įjungiami salono šildytuvai yra automobilio salono ir langų šildymas.

Kol transporto priemonės variklis šyla, salono šildytuvai puikiai atlieka salono šildymo ir langų atitirpinimo funkciją. Taip pat šie šildytuvai naudoja mažai energijos ir yra lengvai transportuojami iš vieno automobilio į kitą.

Tiek salono šildytuvai, tiek ledo tirpikliai yra pagalbinės priemonės, kurios šiek tiek palengvina automobilio šildymo ir langų valymo procesus. Webasto šildymo sistemos šiuos varginančius darbus tiesiog atlieka už Jus ir suteikia dar daug papildomų privalumų, kurie nesudėtingai susitvarko su visais žiemos siunčiamais iššūkiais.

Užsk. 23/03/10

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Šoferis su 40 metų stažu

Jo, pats laikas kovo 10 d. pradėti automobilį ruošti žiemai… :)))

Contact Us