Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Kovo 11-oji Girkalnio kaimų bendruomenėje

Kovo 11-oji – viena iš  svarbiausių  dienų Lietuvai. Tai lietuvių kovų už nepriklausomybę, už gimtąją kalbą, už savarankiškumo  įteisinimą diena. Ją sutikdami  džiaugiamės, kad niekas netrukdo kalbėti ir rašyti, skaityti ir dainuoti lietuviškai, džiaugiamės, kad gyvename laisvoje tėvynėje. Kiek daug pasaulio tautų ir šiandien tebevargsta kovoje už laisvę. Laisvė suteikia daugybę galimybių, bet ir uždeda daugiau atsakomybės už veiksmus, savo vaikų ir valstybės likimą. Ši diena įrodė nenumaldomą lietuvių tautos troškimą turėti savo nepriklausomą ir demokratinėmis vertybėmis grindžiamą Lietuvos valstybę. Pusamžį trukęs tautos kelias į laisvę buvo kupinas skaudžių praradimų, tačiau nė akimirkai neleido suabejoti jo prasmingumu. Prieš trisdešimt tris metus buvo drąsiai pasuktas istorijos ratas ir pakeistas tautos gyvenimas. 1990-ųjų kovo 11-ąją išsipildė daugumos lietuvių slapta puoselėtos viltys, kurios ilgą laiką atrodė neįmanomos.

Periklis teigė, jog laimingi gimė tie, kurie savo darbais paliks apie save amžiną atminimą. Nuo 2012 metų Girkalnyje kasmet, kovo 11-osios proga, kraštiečiams už tam tikrus nuopelnus, gyvenimą ir darbą vardan Girkalnio krašto, buvo teikiamos vėliavos. Per 11 metų buvo įteikta daugiau nei 130 vėliavų. Vyravusi pandemija šiek tiek buvo apribojusi galimybę tęsti šią tradiciją, tačiau šiemet ji pratęsta.

Terminų žodynuose rašoma, jog ,,vėliava – tai įvairių formų ir spalvų audeklo gabalas <…>“. Žodynui, matyt, tiek ir užtenka. Bet į vėliavos reikšmę ir prasmę sudėta kur kas daugiau nei vien tik simbolis – tai mūsų vėliava, mūsų meilė ir pasididžiavimas. Taip, kaip mes didžiuojamės savo vėliava, didžiuojamės ir savo kraštiečiais. Lietuvą įprasminančios vėliavos yra tarsi padėka jiems už tai, jog buvo, yra ir bus Girkalnio krašto dalimi.

2023 metų kovo 11-osios minėjimo metu buvo pasveikinti mūsų kraštiečiai, jiems įteiktos Lietuvos Respublikos vėliavos bei padėkos, norint įprasminti šių iškilių žmonių atminimą ir kartu sukurti gražius prisiminimus apie juos ir mūsų kraštą: 90-ąjį jubiliejų švenčiančiam Pranciškui Lauraičiui, Loretai Vaičiulienei, Virginijui Kybartui, Ramūnui Gailiui, Danutei ir Vidmantui Anusevičiams, Justinai Šaulienei bei krepšinio komandai ,,Girkalnis“ – nuoširdžiai dėkojame už kartu einamą kelią, kuriamą bendrystę, aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje, paramą bei prasmingus darbus. Juk visa kas gražu žemėje – iš saulės, o visa, kas gera – iš žmogaus.

Minėjimo dalyvius sveikino ir nuostabias dainas dovanojo Justinos Šaulienės bei Artūro Mauriaus duetas, Tauragės kultūros centro Sartininkų skyriaus liaudiškos muzikos kapela ,,Kamana“.

Minėjimas baigtas Popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais: ,,Lietuviai, neišbarstykite savo tėvų palikimo. Gyvenime statykite ne sienas, o tiltus”. Mes esame visi skirtingi, visi kitaip matome tuos pačius dalykus, tad sienas statyti labai paprasta. Norisi palinkėti sugyvenimo, tiltų statymo, girdėti kitus žmones, priimti artimą ne kaip pavojų, o kaip turtą. Šios gražios Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga linkime visiems vienybės, darnos, atkaklumo kurti nepriklausomos Lietuvos dabartį ir ateitį, tęsiant gražiąsias tradicijas ir puoselėjant aukščiausias dvasines vertybes.

Girkalnio kaimų bendruomenės informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us