Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Lietuvoje pradedami išduoti elektroniniai leidimai ginklams laikyti

Lietuvoje pradedami išduoti elektroniniai leidimai ginklams laikyti – šeštadienį įsigaliojus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.

Kaip pranešė Policijos departamentas, asmenims, pateikusiems reikiamus dokumentus, leidimai ir pažymėjimai bus išduodami duomenis įrašant į Policijos licencijuojamos veiklos informacinę sistemą.

„Todėl nebereiks gaišti laiko, dokumento atsiėmimui, be to nereiks nešiotis kartu su savimi išduoto dokumento“, – skelbia policija.

Atitinkamai, kaip ir asmenims, kuriems yra išduoti popieriniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimai, neprivalės jų nešiotis su savimi. Gabenant ar nešiojantis ginklus bus privaloma turėti asmens dokumentą ir ginklo pažymėjimą.

Asmenys (pvz., medžioklės vadovai, sporto varžybų organizatoriai) leidimo laikyti ar leidimo nešiotis ginklus galiojimą gali pasitikrinti portale www.epolicija.lt.

Lietuvoje leidimus ginklams turi apie 100 tūkst. asmenų.

Šaunamuosius ginklus savigynai gali įsigyti asmuo, sulaukęs 21-erių arba 23-ejų metų, priklausomai nuo ginklo kategorijos. Asmuo turi būti nepriekaištingos reputacijos, atitikti tam tikrus sveikatos reikalavimus, turėti sąlygas ginklui laikyti. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us