Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Baigiantis vakcinų galiojimui, Lietuvoje stabdomas vaikų skiepijimas nuo koronavuruso

Iš viso šalyje vaikams buvo užsakyta beveik 142 tūkst. dozių, tačiau dauguma iš jų buvo sunaikintos, pasibaigus galiojimo laikui.

Baigiantis senų vakcinų galiojimui, Lietuvoje stabdomas vaikų skiepijimas nuo koronaviruso.

Kaip BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė, vaikams tinkamos vakcinos galioja iki balandžio 30 dienos.

Tai reiškia, kad pirmosios vakcinos dozės 5–11 metų amžiaus vaikai iš esmės jau nebegali pasiskiepyti, nes antrąją tektų skirti jau po vakcinų galiojimo termino pabaigos.

„Šiuo metu dar turimi „Comirnaty“ vakcinos, skirtos 5–11 m. amžiaus vaikų skiepijimui nuo COVID-19 ligos, likučiai, tačiau papildomų vakcinos, skirtos šios amžiaus grupės vaikų pirminei vakcinacijai, neplanuojama gauti“, – teigė SAM atstovė.

Anot jos, adaptuota vakcina skiepijimui pagal pirminę schemą dar nėra patvirtinta.

„Europos vaistų agentūra yra pateikusi rekomendaciją naudoti adaptuotas COVID-19 vakcinas pirminei schemai, tačiau naudojimas pirminei schemai nėra šios agentūros patvirtintas nei suaugusiems, nei vaikams – šalys gali spręsti pačios“, – sakė G. Megelinskienė.

„Lietuvoje laukiame Europos vaistų agentūros oficialios registracijos skiepijimui pirmine schema, tada būtų galima vėl skiepyti vaikus“, – pridūrė SAM atstovė.

Patarėjos teigimu, šiuo metu liko 7,6 tūkst. vis dar nepanaudotų vakcinų 5–11 metų amžiaus vaikams.

Lietuvoje nuo koronaviruso pagal pilną schemą paskiepyta apie 6,1 tūkst. minėto amžiaus vaikų, dar 1,4 tūkst. paskiepyta viena doze.

Iš viso šalyje vaikams buvo užsakyta beveik 142 tūkst. dozių, tačiau dauguma iš jų buvo sunaikintos, pasibaigus galiojimo laikui.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us