Raseinių naujienų portalas

KultūraNaujienosPramogos

Raseinių kraštas švęs 770-ąjį gimtadienį! Gyventojų ir svečių lauks ekskursijos, koncertai, edukacijos ir kitos naujienos

Po ilgo ir ramaus periodo Lietuvoje pagaliau prasideda aktyvus turizmo sezonas. VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda jį pradeda jau šeštąjį kartą. Kaip ir kasmet, visus mylinčius keliones po Lietuvą kviesime aplankyti Raseinių kraštą. O pamatyti ir nuveikti bus tikrai ką. Čia surinkome pagrindines šių metų naujienas.

Sezoną tradiciškai pradedame gegužę ir pirmąją savaitę Raseinių krašto gyventojus bei svečius kviečiame į mūsų tradicinį renginį „Ekskursijų savaitė“. Renginiai startuoja Šiluvoje, kur gegužės 3 d. ekskursiją ves doc. dr. Kastytis Rudokas. Ketvirtadienį Arnas Zmitra supažindins su 770-ąjį gimtadienį švenčiančios Betygalos istorija. Na, o Laimutė Pečkaitienė penktadienį pakvies pažvelgti į taip pat jubiliejinę progą mininčių Raseinių praeitį. Šeštadienį mūsų draugai iš Dubysos regioninio parko kviečia į 23 km pėsčiųjų žygį (būtina registracija). Daugiau informacijos rasite mūsų „Facebook“ Atrask Raseinius. Turizmas ir verslas paskyroje arba svetainėje www.atraskraseinius.lt

Šiemet kelionių entuziastams jau net keliose tarptautinės turizmo parodose pristatėme ne vieną naujieną laukiančią Raseinių rajone. Vienas svarbiausių šių metų įvykių – 770-asis Raseinių, Ariogalos ir Betygalos gimtadienis. Visos šios vietovės pirmą kartą buvo paminėtos 1253 m. Šiai progai bus skirta ne vienas renginys.

Džiaugiamės, kad trečius metus iš eilės VšĮ „Atrask Raseinius“ iniciatyva Raseinių krašte vyks Bažnyčių naktys. Liepos mėn. kviesime pasimėgauti koncertais net keturiose bažnyčiose – 20 d. Šiluvoje klausysimės „El Fuego“ koncerto, 21 d. Raseiniuose džiugins varinių pučiamųjų ansamblis „Klaipėdos brass kvintetas“, 22 d. Betygaloje į susitikimą kvies Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ bei 23 d. Ieva Goleckytė (sopranas), Gabrielė Bukinė (sopranas), Joris Rubinovas (bosas) ir pianistė Beata Andriuškevičienė kvies į nepamirštamą vakarą Ariogaloje.

„Bažnyčių naktys“ – keturių savivaldybių jungtinis renginių ciklas, kviečiantis užsukti į bažnyčias ir keliauti po Kelmės, Raseinių, Šiaulių rajonus ir Šiaulių miestą. Projektą „Bažnyčių naktys 2023“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kaip žinia, mūsų krašte labai trūko keliautojų be galo pamėgtų edukacijų, todėl  džiugu pranešti, kad nuo šiol visų laukia naujos edukacijos Raseiniuose ir kaimo turizmo sodyboje „Pakalnė“. VšĮ „Atrask Raseinius“ bendradarbiaudami su restoranu „Rasa“ kviečia išbandyti „Kavagėrį su Raseinių Magdės pyragu“.

Edukacijos vyks restorane, kur sovietmečiu ir buvo sukurtas Magdės pyrago receptas. Čia ne tik išgirsite pasakojimą apie Raseinių Magdės nuotykius ir legendomis apipintus nutikimus, tačiau ir besigardžiuodami kava ragausite Magdės pyragą, keptą pagal originalų receptą ir kava. Edukacijos mokamos, būtina išankstinė registracija.

Šiluvoje edukacines paslaugas siūlys „Savi namai“ edukatoriai – seniūnijos gyventojai, susibūrę kryptingai veiklai miestelio svečių priėmimui ir užimtumui. Šie aktyvūs bendruomenės nariai kvies į daugybę edukacinių užsiėmimų. Galėsite rinktis iš tokių veiklų kaip „Švč. M. Marijos apsireiškimo laikotarpio Šiluvoje (XVII a.) valgių degustacija“, „Baltas sviestas“ pasakos apie kastinį, jo atsiradimo istoriją bei specifinę gamybos technologiją, kuri yra perduodama iš kartos į kartą. Išmoksite ne tik patys išsisukti kastinį, bet išsisukę ir skanausite su virtomis bulvėmis. Pasakojimus apie bites, bičių produktus išgirsite ir medaus saldainius gaminsite medaus produktų edukacijoje „Saldu gardu kaip du medu“.

Jei įdomu sužinoti rožinio atsiradimo istoriją, susipažinti su rožinio karoliukų pynimo iš siūlų technika ir susiverti savo rožinį, tai rinkitės „Slėpiningos mįslės ant rankos“. Ir tai dar ne viskas, daugiau apie šias veiklas.

Be to, nekantriai laukiame dar dviejų naujų objektų. Panašu, kad jau ne vienerius metus visos Lietuvos turistų lauktas Lyduvėnų geležinkelio tiltas rudeniop bus atvertas visuomenei. Pritaikant tiltą lankymui bus pakeista tako danga, apšvietimas, laiptai, automobilių aikštelė, takas nuo jos iki tilto, informaciniai stendai ir ženklai.

Tiltu keliauti bus galima tik tam tikromis dienomis, lydimiems gido ir iš anksto užsiregistravus.

Kryžkalnyje, greta Lietuvos partizanų memorialo, jau baigtas statyti Lietuvos laisvės kovų lankytojų centras. Šiuo metu jis laukia ekspozicijos. Nors tiksli centro atidarymo data nėra aiški, tačiau tikimės turistus ten lydėti jau šiemet.

Tai tikrai ne visos naujienos ir renginiai, kurie džiugins mūsų krašto gyventojus bei svečius šiemet. Kviečiame sekti jubiliejinių metų renginių informaciją spaudoje ir internetinėje erdvėje. Laukiame Raseiniuose ne tik vietinių kelionių entuziastų, bet ir kultūros renginių mylėtojų. Iki susitikimo Raseiniuose!

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Bioklab

Valio! Laukiam 🙂

Contact Us