Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Renovacijos kreditų įmokos ir palūkanos nepasiturintiems asmenims turėtų būti mokamos atskirai

Aplinkos ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekomenduoja savivaldybėms, kokios tvarkos reikėtų laikytis mokant kredito, paimto daugiabučiui namui atnaujinti įmokas ir apmokant palūkanas. Šią tvarką nustato Kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų apmokėjimo už asmenis, turinčius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, tvarkos aprašas, patvirtintas aplinkos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų.

Vadovaujantis tvarkos aprašu administratorius pildo nustatytos formos paraišką kredito įmokoms ir palūkanoms apmokėti (4 priedas) ir ją pateikia savivaldybės administracijai. Savivaldybės administracija, gavusi ir įvertinusi paraišką, per 10 darbo dienų  apmoka kredito įmokas ir palūkanas už asmenis, turinčius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, pervesdama atitinkamą sumą į paraiškoje nurodytą butų ir kitų patalpų savininkų kaupiamųjų lėšų sąskaitą. 

Atkreipiame dėmesį, kad, siekiant skaidraus ir sklandaus įmokų administravimo proceso, savivaldybės administracija pagal paraiškoje teikiamą informaciją turėtų atlikti atskirus mokėjimus už kiekvieną asmenį, turintį teisę į šildymo išlaidų kompensaciją. Atskiri mokėjimai turėtų būti atliekami ir tais atvejais, kuomet vienoje paraiškoje administratorius pateikia informaciją apie mokėtinas sumas už keletą asmenų, turinčių teisę į šildymo išlaidų kompensaciją. 

Pervesdama apskaičiuotą kredito ir palūkanų sumą, savivaldybės administracija mokėjimo pavedime nurodo pavedimo paskirtį – kredito sutarties numerį, buto savininko, kuriam nustatyta teisė į kredito ir palūkanų apmokėjimą, vardą, pavardę arba buto ar kitos patalpos mokėtojo kodą, jam priskaičiuotą kredito ir palūkanų sumą.

Informuojame, kad sklandžiam įmokų užskaitymui būtina, kad pavedimo paskirtyje būtų nurodytas mokėtojo kodas (jeigu toks yra suteiktas). Tuo tikslu administratoriai mokėtojo kodą turi nurodyti paraiškoje. 

Tvarkos aprašo nuostatas, numatančias mokėjimo tvarką, artimiausiu metu planuojama keisti, tačiau tikimės, kad aukščiau įvardintus prašymus pavyks įgyvendinti kaip įmanoma greičiau tam, kad įmokos būtų užskaitomos sklandžiai ir gyventojams nebūtų fiksuojami vėlavimai ir priskaičiuojami delspinigiai. 

Prašome pavedimus už butų ir kitų patalpų savininkus atlikti atskirais mokėjimais, nurodant mokėjimo paskirtyje mokėtojo kodą, jei tokį yra pateikęs administratorius.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us