Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisPramogos

Atostogos su augintiniu – nemenkas iššūkis: kaip tinkamai joms pasiruošti?

Šylant orams, gyvūnų mylėtojai vis dažniau su savo keturkojais draugais išsiruošia į trumpalaikes išvykas ar ilgesnes keliones. Tai pastebi ir paslaugų teikėjai, todėl vis daugiau viešbučių, maitinimo įstaigų tampa draugiškomis augintiniams. Visgi kelionė su šunimi ar kate gali būti nemenkas iššūkis tiek gyvūnui, tiek šeimininkui, tačiau nesklandumų pavyks išvengti, jei tinkamai jai pasiruošite.

KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė pateikia svarbiausius kelionės su augintiniu aspektus, kuriais būtina pasirūpinti.

„Skirkite pakankamai laiko ir dėmesio ne tik savo, bet ir augintinio daiktų pakavimui. Taip pat pasidomėkite su augintiniais priimančiomis apgyvendinimo, maitinimo įstaigomis, kurių galite rasti vis daugiau. Suplanuokite veiklas – taip laikas kartu bus smagus ir kokybiškas“, –primena ekspertė ir aptaria, ko dar reikia nepamiršti keliaujant su augintiniu.

Kelionė automobiliu

Jei išsiruošėte į kelionę automobiliu, K. Tuminauskaitė primena įsitikinti, jog turite viską, ko reikia saugiam augintinio gabenimui.

„Laisvai mašinoje vaikštantis augintinis kelia grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems keleiviams – jis gali blaškyti dėmesį, išsigandęs lakstyti ir trukdyti vairuoti, o taip pat svarbu tai, kad netinkamas pervežimas pažeidžia ir kelių eismo taisykles“, – tikina ekspertė ir priduria, jog saugaus eismo specialistai rekomenduoja vežti augintinį specialioje transportavimo dėžėje, narve bagažinėje ar naudoti specialų pervežimui skirtą pavadėlį, kuris segasi į saugos diržo jungtį.

„Prie automobilio saugos diržų jungties prisegus pavadėlį, augintinis gali laisvai judėti, atsigulti ar atsisėsti taip, kaip jam norisi. Taip tiek gyvūnas, tiek jo šeimininkas yra apsaugomi nuo sužalojimų staigiai stabdant, nelaimės atveju. Vežant šunį ar katę transportavimo dėžėje, vadinamajame „bokse“, ją taip pat būtina pritvirtini saugos diržais. Taip išvengsite dėžės slidinėjimo po automobilį posūkių metu ar staigaus stabdymo atveju. Didelius gyvūnus patariama gabenti specialiuose narvuose arba bagažinėje, atskiriant ją nuo automobilio salono specialia pertvara“, – kaip tinkamai vežti augintinius atsako K. Tuminauskaitė.

Ji ypatingai atkreipia dėmesį į tai, jog stabtelėjus net ir trumpam, gyvūno vieno automobilyje palikti griežtai negalima: „Nesvarbu, jei sustojote pavėsyje – augintinis vis tiek gali gauti šilumos smūgį.“

Kas turi atsidurti augintinio kelionės krepšyje?

Kad išvyka būtų sklandi, vienas svarbiausių dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti, – augintinio patogumas.

KIKA atstovė pažymi, jog keliaujant gali pritrūkti laiko pasivaikščiojimams, o tokiu atveju praverčia sauskelnės. Šeimininkai gali rinktis daugkartines, kurios yra patogus ir aplinkai draugiškas variantas, arba vienkartines, kurias patogiau naudoti kelionių metu, nes galima tiesiog išmesti.

„Į kelionę naudinga įsidėti ir vienkartinių arba daugkartinio naudojamo palučių – jos reikalingos ne tik gamtiniams reikalams atlikti. Jei negalite su savimi pasiimti gyvūno guolio, palutės gali jį puikiai atstoti“, – teigia K. Tuminauskaitė ir priduria, jog guolį pakeisti gali ir įvairūs pledai, kurie ne tik tinka gulėti, bet ir primena namus.

Ji pastebi, jog mėgautis kelionės malonumais, kaip žmogui – taip ir augintiniui, trukdyti gali alkis, todėl reikia įvertinti reikalingą pašaro kiekį, paimti ir skanėstų, vandens.

„Subalansuota mityba sudaro net 80 proc. augintinio sveikatos formulės, o likę 20 proc. tenka kasdienei priežiūrai, todėl net ir kelionių metu svarbu pasirūpinti, kad gyvūnas gautų visas reikalingas jo organizmui medžiagas. Sveikos mitybos piramidės pagrindas – sausas pašaras (80 proc.), taip pat galima įsidėti konservų, kurie sudaro 10–12 proc. visos mitybos, skanėstų (3–5 proc.) ir papildų (1–3 proc.)“, – teigia ekspertė.

Svarbu pasirūpinti apsauga nuo erkių

Kaip pastebi K. Tuminauskaitė, nors patogumu pasirūpinti svarbu, kiekvieno šeimininko prioritetas – augintinio sveikata. Ji  primena, jog šiuo metu erkės jau itin aktyvios, todėl priemonės, skirtos nuo jų apsisaugoti, – būtinos ir kasdien, ir kelionėje.

Priemonių apsisaugoti nuo erkių, anot gyvūnų specialistės, yra įvairių, o patikimiausias būdas – derinti jas tarpusavyje ir naudoti šešių lygių natūralios apsaugos sistemą, kuri susideda iš eterinių aliejų ir antiparazitinės kosmetikos, antiparazitinių antkaklių ir lašų, ultragarsinių pakabukų bei antiparazitinių purškalų ir aerozolių.

Augintinių apsaugai šeimininkai gali rinktis chemines arba natūralias priemones. Pastarosios yra nesukeliančios alergijos, todėl rekomenduojamos į alergiją linkusiems gyvūnams, jas galima įvairiai derinti tarpusavyje. Skirtingų cheminių priemonių, K. Tuminauskaitės teigimu, naudoti kartu nereikėtų, tačiau naudojant cheminę, kartu galima derinti dar net iki 6 natūralių priemonių.

Didėja perkaitimo rizika

Dar viena rizika, kuri kyla temperatūros stulpeliui šoktelėjus į viršų, – perkaisti.

„Jei atvykote poilsiauti ten, kur karšta, apsauga nuo saulės ir šilumos smūgio mūsų keturkojams draugams yra būtina. Pirmiausia, svarbu su savimi visuomet turėti geriamo vandens. Jį patogu laikyti tokioje gertuvėje, į kurią, jei šuo ar katė visko neišgėrė, patogu vandenį supilti atgal. Augintiniai dažnai mėgsta lakti ir balų ar ežero vandenį, tačiau to leisti nereikėtų, nes nešvarus vanduo gali sukelti apsinuodijimą, viduriavimą ar kitus negalavimus“, – perspėja K. Tuminauskaitė.

Jei kelionės metu dienos itin karštos, šeimininkas gali pasirinkti savo augintiniui patogiausią sprendimą atsivėsinti – vėsinantį kilimėlį, vėsinantį rankšluostį ar liemenę. „Pavyzdžiui, kelionės automobiliu metu itin patogu naudoti vėsinantį kilimėlį, kurį galima tiesti į boksą. Poilsiaujant atsivėsinti padeda specialiai tam pritaikytos liemenės arba rankšluosčiai – šie maloniai gaivina, o prireikus, toks rankšluostis gali padėti sausinti kailį ir sugerti drėgmę, jei gyvūnas sušlampa, todėl tokia priemonė padeda ir atsigaivinti, ir taupyti vietą krepšyje“, – teigia ekspertė.

Ji moko, jog šeimininkai gali atostogų metu palepinti augintinį pagamindami netgi jam tinkančius ledus: tereikia ant specialaus laižymui skirto kilimėlio užpilti sriubą–papildą ir jį užšaldyti.

K. Tuminauskaitė priduria, jog jei su augintiniu keliaujate prie vandens telkinių, galima pasirūpinti ir plūduriuojančiais žaislais – užsiėmimai su jais irgi malonus būdas atsigauti nuo karščio. Ekspertė apibendrina, jog itin karštą dieną svarbu saugoti augintinį nuo tiesioginių saulės spindulių, stengtis, jog aktyvios fizinės veiklos būtų kuo mažiau, vengti ilgų pasivaikščiojimų bei jokiu būdu nepalikti gyvūno pririšto saulės apšviestoje vietoje.

Jei grindinys karštas, verta pasirūpinti ir pėdučių balzamu arba batukais. Nuo perkaitimo gali apsaugoti ir kepurė, o jei visgi iškeliavote ten, kur vėjuota ar lietinga, tuomet būtinai į augintinio kelionės krepšį įdėkite ir lietpaltį.

K. Tuminauskaitė apibendrina, jog jei skirsite laiko atsakingai suplanuoti kelionę ir pasirūpinsite gyvūno saugumui ir patogumui būtinomis priemonėmis, kelionė praeis kiek įmanoma sklandžiau. „Jei būsite tinkamai pasiruošę, galbūt maloni kelionės su augintiniu patirtis paskatins išnaršyti ir tolimesnius pasaulio kampelius?“, – retoriškai klausia K. Tuminauskaitė.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us