Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Socialinė iniciatyva „NežVairuok!“

Geriausia spręsti problemas – iš anksto užkertant joms kelią. Tad naujienų portalas „Delfi“ kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba šia prevencine akcija tikisi atkreipti vairuotojų dėmesį ir paskatinti juos pakeisti savo įpročius.


Siekia linksmai atkreipti dėmesį į problemą

„Šiuo reidu nenorime nieko gąsdinti ar moralizuoti. Tikime, kad galime kalbėtis draugiškai, linksmai atkreipti dėmesį ir priminti, kad vairuojant žvilgčioti į telefoną nevalia, ir ne tik dėl baudų, bet, svarbiausia, dėl savo pačių saugumo“, – sako iniciatyvos autorius, naujienų portalo „Delfi“ kūrybos vadovas Saulius Žvirgždas.

Kaip rodo naujienų portalo „Delfi“ atliktas tyrimas, net ketvirtadalis vairuotojų dėl įpročio naudotis mobiliuoju telefonu kelyje yra susidūrę su avarine situacija ar patekę į eismo įvykį.

Tai liudija ir policijos statistika, nes nustatoma vis daugiau pažeidėjų. 2022 m. už naudojimąsi mobiliaisiais telefonais nubausta per 50 tūkst. vairuotojų (2021 m. – daugiau kaip 42 tūkst.) 2022 m. buvo nustatyti 329 atvejai, kai vairuotojams buvo skirta bauda ir teisės vairuoti transporto priemonę atėmimas.

Tačiau ne tai svarbiausia. „Jokia bauda neprilygsta tai žalai, kuri gali ištikti asmenį. Nesilaikydami Kelių eismo taisyklių ir naudodamiesi mobiliuoju telefonu, kai negalima to daryti, žmonės labai rizikuoja pačiu didžiausiu turtu – sveikata ir gyvybe, ne tik savo, bet ir kitų. Vairuotojo dėmesys turi būti sutelktas tik į vairavimą, o ne į mobiliojo telefono ekraną“, – sako pats kelyje situaciją akylai stebintis Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Jis viliasi, kad tokios socialinės iniciatyvos kaip „NežVairuok!“ padės sumažinti eismo įvykių skaičių. „Visada mielai bendradarbiaujame su tais, kurie įgyvendina prasmingus projektus. Pernai matėme, kiek dėmesio sulaukė ši akcija ir, tikimės, bent tie vairuotojai, kurie pateko į šį specialų reidą, susimąsto, ar tikrai verta rizikuoti kelyje, ir perduoda šią žinutę kitiems “, – sako Vytautas Grašys.

Primename  naudojimosi mobiliuoju telefonu taisykles

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nuo 2023 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse pakeista draudimo naudotis mobiliuoju telefonu rankomis formuluotė. Vairuojant draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu rankomis, išskyrus kelis atvejus.

1. Leidžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, kai transporto priemonė stovi, tačiau ši išimtis negalioja sustojus spūstyje, prie raudono šviesoforo signalo ar praleidžiant pėsčiuosius ir pan.

2. Telefono imti į rankas vairuojant negalima, jeigu nėra specialios laisvų rankų įrangos, o telefonas turi būti specialiame laikiklyje. Mobiliojo ryšio priemonės valdymas rankomis galimas tik per laisvų rankų įranga.

3. Jeigu laisvų rankų įranga yra įmontuota pačioje transporto priemonėje (ant vairo, multimedijoje), tada galima pasinaudoti telefonu vairuojant transporto priemonę.

Vairuotojas paskambinti bendruoju pagalbos telefonu gali tik saugiai sustojęs ir nedalyvaudamas viešajame eisme.

Jeigu vairuodami netinkamai naudojotės mobiliuoju telefonu, Jums gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų. Jeigu antrą kartą būsite užfiksuotas darantis tokį pat pažeidimą, galite trims mėnesiams netekti teisės vairuoti transporto priemonės.

Pareigūnai sudrausmina pažeidėjus ne tik per tikslinius reidus, bet ir vykdydami kitas priemones nuolat stebi vairuotojus, darančius šį nusižengimą, mažinantį jų atidumą keliuose.

Naujienų portalas „Delfi“ jau ketvirtą kartą įgyvendina socialinę iniciatyvą „NežVairuok!“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us