Raseinių naujienų portalas

KitaLaisvalaikis

Bendruomenių atstovų išvyka į Kėdainių kraštą

2023 m. birželio 9 d. gražų saulėtą rytą Raseinių seniūnijos Mirklių, Lenkelių, Gabšių, Gruzdiškės, Ramonų ir Kaimo svetainės bendruomenių atstovai keliavo po Kėdainių kraštą.

VšĮ „Atrask Raseinius“ įgyvendina Raseinių ir Kėdainių rajonų bendradarbiavimo programą ir šiemet suteikia galimybę kaimo bendruomenėms organizuoti ekskursijas į Kėdainių rajoną. Kartu su bendruomene  vyko Šiaulių apskrities policijos  Raseinių rajono komisariato prevencijos poskyrio bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė. Vykstant autobuse vyko saugaus eismo viktorina, priminė saugaus eismo taisykles. Pokalbiai , kad  nepakliūti į sukčių pinkles.  Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė ir  ekskursijos vadovė Gražina Andraitienė  kartu su  bendruomenių pareigūne Giedre Deveikiene visiems išdalino saugaus eismo priemones.

Buvo vykstantiems pirmininkams  Irenai Dabkuvienei, Astai Gargasienei, Laimai  Šidlauskienei padėkota nuo  Gražinos Andraitienės  simbolinėmis dovanėlėmis  ir taip pat Genovaitei Kveselienei, bendruomenių pareigūnei  Giedrei Deveikienei ir Virginijai  Blinstrubienei, bei vairuotojui.

Ekskursija vyko po Kėdainių senamiestį. Kėdainių senamiestis – nacionalinis urbanistikos paminklas. Susipažinome su Kėdainių, juos valdžiusių Radvilų istorija, kultūros ir istorijos paminklais. Apžiūrėjome  turgaus aikštę, Rotušę, paminklą didikams Radviloms, sinagogas, šv. Juozapo bažnyčią, Šviesiąją gimnaziją, Tradicinių amatų centrą Arnetų name, V. Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų, aplankėme Kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Evangelikų reformatų bažnyčią.

Paberžėje aplankėme sukilimo muziejų, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su žymiausio lietuvių dievdirbio Vinco Svirskio kryžiais ir vertingais sakraliniais paveikslais, Tėvo Stanislovo ,,Saugotuvės“ (saulutės, žibintai, liturginių maldynų, drabužių, įvairių buitinių rakandų kolekcijos) bažnyčioje, svirne ir senojoje klebonijoje, kapinaites. Muziejus įsikūręs XVIII a. medinio dvaro pastate, pasakojo apie sukilimo priežastis, pradžią, vadus, baigtį ir represijas.

Tęsdami kelionę po Kėdainių kraštą, užsukome susipažinti su vos penkiais kilometrais nuo miesto nutolusiais Pelėdnagiais. Įdomiomis istorijomis bei legendomis apipintą gyvenvietę šiandiena garsina ne tik pelėdnagiškius ar jos svečius pasitinkantys pelėdžiukai, bet ir jos gyventojai.
Susipažinome su kaimo viešosiomis erdvėmis. Nuvykome į Pelėdnagių bendruomenę ir pas pirmininkę Virginiją Vilkelię.  Jie mus sutiko su  bendruomenės nuostabia  liaudiškos muzikos kapela, bei dainomis, žaidimais.  Vyko edukacija. Vaišino morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, gilių kava.

Ačiū visai  vykusiai  bendruomenei už nuoširdų bendravimą. Ačiū VšĮ „Atrask Raseinius“ direktoriui Arnui Zmitrai už sudarytą galimybę keliauti. Visi saugiai ir laimingai  grįžome į namus.

Tekstas ir nuotraukos: Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkės Gražinos Andraitienės

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us