Raseinių naujienų portalas

Kita

Mėgstate miegoti prie atviro balkono durų? Bet neturite dūmų detektoriaus?

Mėgstate miegoti prie atviro balkono durų? O dūmų detektorių įsigyti dar tik žadate? Bet ar žinote, kad jeigu jums miegant balkone įsipliekstų gaisras, didelė tikimybė, kad galite niekada nenubusti.

Vien šiemet Lietuvoje ugniagesiams gelbėtojams balkonuose jau teko gesinti per 30 tokių gaisrų. Juose degė polikarbonatinis šiltnamis, čiužiniai, kibire esančios šiukšlės, smilko durpės vazone ir maišuose laikoma patalynė… Daugelio gyventojų būstų, kuriuose degė balkonai, dūmų detektorių nebuvo.

Kaip teigia ugniagesiai, neretai gaisrus balkonuose sukelia rūkaliai, numesdami neužgesintą cigaretę į kaimynų balkoną. Jai atsidūrus sudžiūvusių gėlių vazone ar plastikinių gėlių loveliuose, gaisro ilgai laukti netenka.

Gaisro tikimybė balkone didėja, jei juose pridedama pagalvėlių, laikomos antklodės, pledai, o šalia jų rūkoma ar yra naudojama atvira ugnis.

Nereikėtų balkone degti ir žvakių, vietoj jų galima naudoti LED lemputes.

Dera žinoti, kad atvirą ugnį balkonuose naudoti draudžiama! Galima naudoti tik elektrinį arba dujinį grilį. Svarbiausia – neužmiršti jo išjungti!

Balkonuose rekomenduojama nelaikyti stiklinių daiktų (peleninių, vazų ir kt. ) Dėl sufokusuotų saulės spindulių jie gali įkaisti ir sukelti gaisrą.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria niekada nepalikti pravirų balkono durų ir langų, net ir trumpam išėjus iš namų. Tai padės išvengti galimo gaisro ar dūmų plitimo į butą.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us