Raseinių naujienų portalas

Kita

Girtumą, A. Bautronis padaręs autoįvykį, tikrinosi praėjus beveik 12 valandų

Praėjusią savaitę feisbuko grupėje „Kraštiečiai iš Raseinių rajono“ trumpam šmėkštelėjo ir dingo informacija apie buvusio mero Andriaus Bautronio sukeltą eismo įvykį per Mūkės upelį. Politikas trenkėsi į tilto atitvarą ir pasak įvykį mačiusio „labai greit pasišalino“ iš įvykio vietos.

Pirmadienio rytą apie 11 val. įvykęs incidentas sukėlė nemažai diskusijų ir versijų, nors ir socialinio tinklo grupės buvo gan greit pašalintas. Buvęs rajono meras A. Bautronis į žurnalistų klausimus atsakyti neskubėjo, atsakymus pateikė tik birželio 30 d. Politikas būdamas viešas asmuo, be abejo numanė, kad toks jo elgesys sukels nemažai diskusijų, ir kažkodėl pasirinko visuomenei abejonių keliantį sprendimo būdą – nesikreipė į policiją. Daugeliui yra žinoma tvarka, kad policijos pareigūnai, fiksuodami autoįvykį, net kai nebūna nukentėjusių žmonių, tik apgadinamas valstybės turtas, tikrina vairuotojo blaivumą. Ar tai ir buvo problema?

Viešumą mėgstantis politikas autoįvykį bandė sutvarkyti tyliai

Buvęs meras, konservatorius A. Bautronis pasirinko dažnam piliečiui net nežinoma kelią, susisiekė su AB „Kelių priežiūros“ atstovu Raseinių rajone Egidijumi Striūga ir užpildė įvykio deklaraciją. „Kelių priežiūros“ valdymo centro vadovas Kęstutis Kontautas į konkretų klausimą, kelintą valandą užpildyta deklaracija, atsakė nenurodydamas jokio tikslaus laiko. „Deklaracija užpildyta iš kart po įvykio“, – atsakė vadovas, kuris į klausimą ar tokiu atveju, kai yra padaroma žala valstybės turtui ir deklaracija pildoma vietoje, ar turi būti patikrintas vairuotojo blaivumas, išdėstė: „Atsakomybės sprendimo klausimas dėl vairavimo neblaiviam nėra bendrovės kompetencijos klausimas, todėl bendrovė tokių duomenų nerenka. Tokius duomenis renka atsakingos kompetentingos institucijos ir (ar) tokie duomenys gali būti aktualūs kilus teisminiam ginčui (tokiu atveju jie teikiami ir prieiga prie jų gaunama kartu su bylos medžiaga).“

Priminsime, kad buvęs meras A. Bautronis policijai apie autoįvykį nepranešė. Pats politikas į klausimą ar buvo blaivus atsakė: „Taip. Žinoma, taip“. Tačiau viešumą mėgstantis, šiuo metu į LR Seimą pretenduojantis politikas, žinodamas visuomenės norą žinoti, kažkodėl pasirinko sprendimą bandyti nuslėpti nemalonų autoįvykį. Ir jei ne atidus pilietis, galbūt ši istorija būtų pasibaigusi tyliai.

Kam po 12 val. „pūsti“ į alkotesterį?

Politikas autoįvykį padarė birželio 26 d. tarp 11-12 valandos dienos. Mūsų žiniomis, tos pačios dienos naktį (jau po 24 val.), vienoje rajono gydymo įstaigų A. Bautronis tikrinosi girtumą alkotesteriu. Po įvykio buvo praėję nei daug, nei mažai – beveik 12 val. Tikėtina, kad alkotesterio parodymai neviešinami dėl vienintelės priežasties, jo atlikimo laiko.

Automobilis autoįvykio metu stipriai apgadintas, A. Bautronio padaryta žala valstybei dar skaičiuojama

Pasak įvykį mačiusių, buvęs meras autoįvykio metu gan stipriai apgadino savo automobilį. Jis išgabentas techninės pagalbos automobiliu. Tiltu per Mūkės upelį, kuris neseniai buvo susiaurintas, sunkiai, bet pravažiuoja net ūkininkų sunkiasvorės mašinos. Tad daugeliui komentuojančių autoįvykį peršasi kelios versijos: buvęs meras vairavo neblaivus, vairuodamas „maigė“ telefoną, arba nepasirinko saugos greičio.

Kaip mus informavo AB „Kelių priežiūra“ “ valdymo centro vadovas Kęstutis Kontautas valstybei padaryta žala šiuo metu skaičiuojama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us