Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

NVSC specialistai primena: prieš mokyklą svarbu pasitikrinti sveikatą ir pasiskiepyti

SPECIALISTAI PRIMENA:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai vasaros atostogų metu ragina pasirūpinti vaiko sveikatos sutrikimų profilaktika ir sveiko gyvenimo būdo ugdymu. Taip pat primena, kad prieš mokyklą svarbu užsukti į gydytojo kabinetą, kuris atliks nuodugnią sveikatos apžiūrą, atidžiai peržiūrės vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių (Kalendorius) ir įsitikins, ar visi skiepai buvo atlikti laiku.

Skiepai ir tuberkulino mėginių atlikimas

Skiepijant vaikus, labai svarbu laiku  atlikti visus rekomenduojamus skiepus pagal Kalendorių. Jei dėl ligos ar dėl kitų priežasčių, skiepus, kurie buvo numatyti Kalendoriuje, teko praleisti, reikia nedelsti ir kreiptis į vaiko šeimos ar vaikų ligų gydytoją  Atidėjus skiepus vėlesniam laikui, šeimos gydytojas turi sudaryti individualų skiepijimų planą, atsižvelgiant į skiepijamo asmens amžių ir skiepijimo indikacijas, nurodytas vakcinų charakteristikų santraukose.

„Paskiepyti vaikus prieš sugrįžtant į ugdymo įstaigas yra labai svarbu, nes į naują kolektyvą ateina skirtingi vaikai, kurie gali nešioti įvairių užkrečiamųjų ligų sukėlėjus. Be to, ugdymo įstaigose, atsiradus nors vienam infekcijos atvejui, yra labai palankios sąlygos jai išplisti. Taip pat reikia atminti, kad rudenį padidėja sergamumas oro lašeliniu būdu plintančiomis ligomis, dėl kurių taip pat gali būti atidėti skiepai dar ilgesniam laikui“, – atkreipia dėmesį NVSC specialistai.

Rekomenduojami skiepai prieš mokyklą

Primename, kad nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) nuo šių metų vasario 1 d. gali pasiskiepyti visi 11 m. vaikai. Anksčiau Lietuvoje buvo skiepijamos tik mergaitės, dabar skiepijami ir berniukai.

Pagal Kalendorių 6–7 metų vaikai pakartotinai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, taip pat nuo tymų, epideminio parotito bei raudonukės. 15–16 m. paaugliams reikia pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos, stabligės ir kokliušo.

Atkreipiame dėmesį, kad vaikams prieš pradedant lankyti mokyklą (6 ar 7 metų amžiaus) yra svarbi tuberkuliozės profilaktika. Siekiant išsiaiškinti vaikų užsikrėtimą tuberkulioze Lietuvoje, teisės aktų nustatyta tvarka tuberkulino mėginiai atliekami vaikams prieš pradedant lankyti mokyklą (6 ar 7 metų amžiaus) ir rizikos grupių vaikams.

Jeigu vaikas priskirtas rizikos grupei (turėjęs kontaktą su sergančiu tuberkulioze, nevakcinuotas nuo tuberkuliozės, dažai serga peršalimo ligomis, sergantys lėtinėmis ligomis ir t. t.), tuberkulino mėginiai turi būti atliekami kasmet, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.

Dėl skiepų ir tuberkulino mėginių atlikimo reikia kreiptis į šeimos ar vaikų ligų gydytoją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us