Raseinių naujienų portalas

NaujienosRinkimai 2023

Rugsėjo 3 d. Raseinių–Kėdainių rinkimų apygardoje bus renkamas Seimo narys

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja rinkėjus, kad 2023 m. rugsėjo 3 d. vyks pirmalaikiai Lietuvos Respublikos Seimo nario rinkimai vienmandatėje Raseinių–Kėdainių rinkimų apygardoje ir pateikia svarbiausią su šiais rinkimais susijusią informaciją.

Balsuoti šiuose rinkimuose gali 18 metų sulaukę Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys Raseinių rajono savivaldybėje ir dalyje Kėdainių rajono savivaldybės, patenkančios į vienmandatės Raseinių–Kėdainių apygardos teritoriją.

Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nario mandato varžosi aštuoni kandidatai:

  1. Sandra Barzdienė, iškelta Liberalų sąjūdžio;
  2. Andrius Bautronis, iškeltas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų;
  3. Edvinas Demidavičius, iškeltas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“;
  4. Algirdas Gricius, iškeltas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos;
  5. Matas Skamarakas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos;
  6. Meida Šabūnienė, iškelta Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų);
  7. Antanas Tautkus, iškeltas Lietuvos regionų partijos;
  8. Darius Ulickas, iškeltas Darbo partijos.

Visa informacija apie kandidatus ir jų pareiškiniuose dokumentuose pateiktus duomenis skelbiama čia: https://www.vrk.lt/kandidatai-kandidatu-sarasai-pirm-seim-42. Su kandidatų programomis galite susipažinti elektorinėje leidinio versijoje: https://www.vrk.lt/documents/10180/775952/Kandidat%C5%B3%20rinkim%C5%B3%20program%C5%B3%20leidinys.pdf/1f444702-5cac-4ea6-a322-9e7a2c4a4aef.

Taip pat VRK iniciatyva yra nufilmuota šiuose rinkimuose dalyvaujančių kandidatų diskusijų laida. Jos įrašas bus skelbiamas nuo rugpjūčio 24 dienos interneto naujienų portaluose www.delfi.lt ir www.15min.lt bei VRK interneto svetainėje www.vrk.lt. Rinkėjai jiems patogiu metu gali peržiūrėti laidos įrašą ir sužinoti kandidatų nuomonę įvairiais klausimais.  

Jei šiuose rinkimuose prireiktų antrojo turo, daugiausiai rinkėjų balsų pirmajame ture surinkusių dviejų kandidatų diskusijų laida būtų transliuojama nuo rugsėjo 13 d.

Kur ir kada balsuoti?

Pagrindinė pirmalaikių Seimo nario rinkimų RaseiniųKėdainių apygardoje diena – rugsėjo 3-oji, sekmadienis.

Rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti galės 60-yje rinkimų apylinkių, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.  

Tie rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti, tai galės padaryti iš anksto.

Išankstinis balsavimas vyks Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių pastatuose

Rugpjūčio 29, 30 ir 31 dienomis (antradienį-ketvirtadienį) bus organizuojamas balsavimas iki rinkimų dienos Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių pastatuose. Rinkėjai bus laukiami nuo 7 iki 20 val. Einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Balsavimas specialiuosiuose punktuose

Rugpjūčio 30, 31 ir rugsėjo 1 dienomis (trečiadienįpenktadienį) galės balsuoti vienmandatės Raseinių–Kėdainių apygardos rinkėjai, esantys Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių teritorijoje veikiančiose sveikatos priežiūros, socialinės globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose sudarytuose specialiuose balsavimo punktuose. Čia įrengtose balsavimo vietose bus galima balsuoti šių įstaigų darbo valandomis pagal iš anksto sudarytą grafiką.

Rugsėjo 1–2  dienomis (penktadienįšeštadienį, nuo 8 iki 20 valandos, rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose.

Balsuoti namuose turi teisę tie Raseinių–Kėdainių apygardos rinkėjai, kurie rinkimų dieną yra sulaukę 70 ir daugiau metų, neįgalūs rinkėjai, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys ir dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, kurie yra įtraukti į balsuojančių namuose sąrašus.

Dėl galimybės balsuoti namuose reikėtų kreiptis į savo rinkimų apylinkę telefonu, el. paštu arba portale www.rinkėjopuslapis.lt

Išreikšti pageidavimą balsuoti namuose galima taip pat ir tuo metu, kai rinkimų komisijos nariai atveša į namus informacinį pranešimą apie vyksiančius rinkimus. Pranešimai apie rinkimus rinkėjams bus platinami iki rugpjūčio 30 d. 

Tokie rinkėjai, kurie yra laikinai apsistoję konkrečios rinkimų apylinkės teritorijoje ir dar neįrašyti į tos apylinkės rinkėjų sąrašą, gali susisiekti su tos apylinkės rinkimų komisija ir pateikti prašymą balsuoti namuose. Tai galima padaryti iki rugpjūčio 29 d. Tokiu atveju jų balsavimas namuose bus organizuojamas rugpjūčio 31 d. nuo 8 iki 20 val.

Apylinkių rinkimų komisijų kontaktai skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje adresu https://www.vrk.lt/rinkimu-apygardos-apylinkes-komisiju-nariai-stebetojai-atstovai-pirm-seim-42?srcUrl=/rinkimai/1384/rnk1704/apygKom/apygardaApylinkes_rpgId-22626.html.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas balsuojant yra asmens dokumentas, kuriame yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas. Todėl norint balsuoti pakanka pasiimti tik vieną iš šių asmens dokumentų: Lietuvos Respublikos pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą, diplomatinį pasą ir pan.

Jei prireiktų antrojo rinkimų turo

Jeigu šiuose rinkimuose prireiktų organizuoti pakartotinį balsavimą, vadinamąjį antrąjį turą, jame varžytųsi du per pirmąjį rinkimų turą daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai. Pakartotinis balsavimas būtų organizuojamas lygiai po dviejų savaičių – rugsėjo 17 d. nuo 7 iki 20 val.

Atitinkamai rinkėjai galėtų balsuoti iš anksto ir pakartotinio balsavimo metu Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių pastatuose rugsėjo 12–14 d. nuo 7 iki 20 val.

Antrasis rinkimų turas specialiuosiuose punktuose būtų organizuojamas rugsėjo 13, 14 ir 15 dienomis.

Pakartotinis balsavimas namuose būtų organizuojamas rugsėjo 15 ir 16 dienomis.

Rinkėjų, kurie laikinai apsistoję konkrečios rinkimų apylinkės teritorijoje ir nėra įrašyti į šios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, balsavimas namuose vyktų rugsėjo 14 d.

Visais atvejais balsuojant rinkėjui tereikia turėti tik savo asmens dokumentą.

Informaciją parengė Vyriausioji rinkimų komisija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us