Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Prasidedant mokslo metams – dar didesnis dėmesys saugumui keliuose

Pasibaigus vasaros atostogoms, rugsėjį eismas miestų gatvėse tampa intensyvesnis ir įpareigoja keliuose elgtis dar atsargiau. Ypač dėl mažųjų eismo dalyvių saugumo.

Policija siekia, kad Rugsėjo 1-osios šventė keltų kuo mažiau rūpesčių keliuose ir būtų kiek įmanoma saugesnė. Todėl rugsėjo 1 d. rytą Šiaulių ir Telšių apskričių miestuose bei miesteliuose, prie ugdymo įstaigų, saugų eismą ir viešąją tvarką užtikrins policijos pareigūnai, policijos rėmėjai, Raudonojo kryžiaus savanoriai, Karo policijos pareigūnai.

Prevencinės akcijos tęsis ir visą pirmąją rugsėjo savaitę – pareigūnai su savanoriais patruliuos perėjose prie mokyklų, tikrins vairuotojų blaivumą bei rūpinsis viešąja tvarka.

Policija primena, kad rugsėjo pradžia yra tas metas, kai dalis vaikų dar tik bando priprasti savarankiškai ir saugiai pasiekti mokyklas. Vairuotojų prašome būti atidiems, ypač važiuojant pro darželius ar mokyklas, nepamiršti dairytis prieš pėsčiųjų perėjas, važiuoti saugiu greičiu, kad prireikus būtų galima nedelsiant sustoti.

Tėvelių prašome išleidžiant vaikus į mokyklas priminti jiems pagrindines saugaus elgesio keliuose taisykles, paaiškinti, kad saugiausia gatvę kirsti per pėsčiųjų perėją, tik apsidairius ir įsitikinus, kad automobiliai sustojo. Su rudeniu netrukus ateis tamsesni rytai ir vakarai, todėl svarbu vaikams ir suaugusiems pasirūpinti atšvaitais. Vaikus į mokyklas ar darželius vežantiems tėveliams primename, kad automobiliuose vaikai turi būti tinkamai prisegti.

Į kelius išriedantiems neseniai vairuotojo pažymėjimą įgijusiems jaunuoliams primename, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Šią taisyklę verta prisiminti ir kai kuriems patyrusiems vairuotojams. Policija kreips dėmesį ir į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat bus tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir pan.

Pasistenkime, kad į mokslo metų pradžią nukeliautume saugiai!

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Fejosnamai

Ačiū! Labai svarbu apie tai kuo daugiau kalbėti.

Contact Us