Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Sujainių autobusų stotelėje kažkas „pamiršo“ 6 šiukšlių maišus

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už aplinkos teršimą numatytos baudos taikomos pagal išmetamų atliekų kiekį, pavojingumą ir užterštos teritorijos statusą. Aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis gali užtraukti baudą nuo 300 iki 2400 eurų.

Nors lietuvaičių kultūra sparčiai gerėja, tačiau šaukštas deguto pagadina visą statinę medaus. Savaitgalį redakcija gavo Sujainių miestelio gyventojo laišką su nuotraukomis, kurios tikrai nedžiugina. Sujainiai – miestelis, kuris nuo seno garsėja pavyzdingai tvarkomis sodybomis, viešosiomis erdvėmis. Ir labai liūdna, kai prie pagrindinio kelio, autobusų stotelėje, atėję žmonės randa šiukšlių maišus, išspardytas, išmėtytas atliekas.

Miestelio gyventojas rašė: „Gal ką nors sugėdinsime kartu, nors abejoju. Nes žmonės taip nesielgia, o čia kažkokie dvikojai padarai. Tai ką pamačiau, šokiravo. Savaitgalį Sujainių kaime, autobusų stotelėje (Raseinių kryptis), atsikratyta atliekomis. Net 6 dideli šiukšlių maišai. O stotelėje Viduklės kryptimi išmėtytos,  išspardytos šiukšlės per pusę stotelės teritorijos. Toje pačioje stotelėje prie suoliuko maždaug prieš 2 savaites kažkas ir gamtinius reikalus atliko (dar ir dabar krūva matosi) nors už kelių metrų auga miškelis. Aš jau nekalbu apie tai, kiek kartų Raseinių krypties stotelė daužoma, aprašinėjama, autobusų maršruto lentelės laužomos, nusukamos ir išmetamos. Pastarieji darbai tikrai vietinių paauglių, kurie bandant sudrausminti, tą žmogų pasiunčia toli toli… O pranešus jų tėvams, tėvai reaguoja – „mano vaikas geras“. Tokia auga neauklėjamų pabaisiukų karta. Na, kitaip ir nėra kaip švelniau pasakyti„.

Gautas nuotraukas ir informaciją išsiuntėme Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui.  Kaip mus informavo šio skyriaus specialistas Donatas Dabžanskis, visa informacija yra perduota Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentui, Raseinių rajono agentūrai. Pareigūnai pirmiausiai bandys nustatyti šiukšlintojus. Ne vieną kartą apslinkosaugininkams yra pavykę tai padaryti, tad manantys, kad savo atliekų maišus gyventojai gali numesti kur patinka, labai klysta.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už aplinkos teršimą numatytos baudos taikomos pagal išmetamų atliekų kiekį, pavojingumą ir užterštos teritorijos statusą. Aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis gali užtraukti baudą nuo 300 iki 2400 eurų.

Sujainių miestelyje esančios autobusų stotelės priklauso Lietuvos kelių direkcijai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us