Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Prezidentas: derybos su streikuojančiais mokytojais atsidūrė akligatvyje

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad derybos su streikuojančiais mokytojais atsidūrė aklavietėje, nes Švietimo ministerija turėjo ribotas galimybes daryti nuolaidas.

„Situacija šiek tiek pakliuvo į akligatvį, kadangi, ko gero, tenka pripažinti, kad ministras savo portfelyje deryboms beveik nieko neturėjo“, – Kelmėje pirmadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.

Jis pabrėžė, kad tuo metu, kai Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) lankėsi Prezidentūroje, streikuojantys mokytojai „buvo pasirengę kompromisiniams pasiūlymams“.

„Bet iš esmės apie jokį kompromisą nebuvo galima kalbėti, nes nuėję į Švietimo ministeriją sužinojo, kad nė per milimetrą nieko kito pasiūlyta nebus“, – teigė G. Nausėda.

„Keistoka įsivaizduoti tokias derybas, kur viena iš pusių yra absoliučiai nepasirengusi jokioms nuolaidoms“, – pridūrė jis.

Profsąjunga streikuoja nuo rugsėjo pabaigos. Ji reikalauja didesnio darbo užmokesčio, geresnių sąlygų pedagogams. 

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio, tačiau tai profsąjungos netenkina.

„Tenka pripažinti, kad situacija yra komplikuota. Tikrai nesiimsiu rekomenduoti profsąjungoms daryti vienokius ar kitokius veiksmus, jos pačios tai nuspręs daryti“, – sakė G. Nausėda.

Protestuojantys mokytojai iš skirtingų miestų taip pat rengia žygį į Vilnių, o tuomet nuspręs, ar tęsti streiką.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us