Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Naktį gauta apie 170 pranešimų apie grasinimus sprogimu, policija ragina įvertinti grėsmę

Antradienio naktį Lietuvos policija iš įvairių įstaigų gavo apie 170 pranešimų apie grasinimus sprogimu, tačiau šįkart ragina neskubėti evakuoti žmonių ir iš pradžių įvertinti situaciją.

„Pranešimai pradėti gauti maždaug nuo 2 valandos nakties. Vakar buvo paruoštos naujos rekomendacijos ir išsiųstos į savivaldybes. Savivaldybės turėjo pasidalinti su atsakingomis institucijomis, tikiuosi jas gavo, ir dabar viskas vyks kitaip. Pagrindinė šių rekomendacijų mintis – neskubėti evakuoti žmonių ir nutraukti veiklą, o pirmiausiai paskambinti policijos duotu telefonu, ką toliau daryti. Jeigu nėra daugiau informacijos, nerasta daiktų po nakties, apžiūrėjus patalpas nieko įtartina nėra, tokiu atveju reikia tęsti veiklą ir nekreipti dėmesio į tokius pranešimus“, – BNS antradienio rytą sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pranešimai, kaip ir anksčiau, gauti iš mokyklų, darželių ir kitų įvairių institucijų.

Pirmadienio naktį Lietuvos policija ir 1,5 tūkst. adresatų buvo gavusi elektroninius laiškus su identišku tekstu, kad švietimo įstaigose, savivaldybių patalpose ir kituose viešuose objektuose padėti sprogmenys.

Laiškuose nurodoma, kad sprogimai įvyks pirmadienį, 12.12 valandą, tačiau grasinimai nepasitvirtino, vėliau įstaigoms leista grįžti į patalpas, prieš tai policija ragino vidurdienį pranešimus apie sprogmenis gavusių įstaigų darbuotojus palikti pastatus.

Praeitą penktadienį Lietuvoje buvo gauta 900 pranešimų apie neva užminuotus Lietuvos darželius ir mokyklas, jie visi buvo melagingi. Tokių pranešimų buvo ir savaitgalį.

Valstybės saugumo departamento teigimu, tikėtina, jog tokie platinami pranešimai yra koordinuota ataka, kuri vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us