Raseinių naujienų portalas

Politika

Vyriausybė siūlo taisyti savivaldos įstatymą, numatant aiškesnę komitetų darbo tvarką

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pataisoms, kuriomis siekiama užkamšyti Vietos savivaldos įstatymo spragas, išryškėjusias atsiradus naujam savivaldos modeliui.

Pataisomis siūloma aiškiau atskirti savivaldybės institucijų funkcijas, aiškiau reglamentuoti savivaldybės komitetų ir komisijų darbo tvarką, įtraukti į Etikos ir Antikorupcijos komisijas visuomenės atstovus, spręsti su mero pavadavimu, vicemerų paskyrimu ir kitas praktikoje kylančias problemas.

Remiantis planuojamais pakeitimais, Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai, visuomenės atstovai, bendruomeninių organizacijų atstovai ar savivaldybės gyventojai turėtų sudaryti ne mažiau kaip trečdalį komisijos narių.

Įstatyme būtų įrašoma, kad savivaldybės tarybos komitetų sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, būtų balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai vėl pasiskirstytų po lygiai, balsavimas būtų tęsiamas tarybos reglamento nustatyta tvarka.

Taip pat būtų nustatyta, kad savivaldybės tarybos komisijų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių, įtvirtinama analogiška kaip komitetų balsavimo tvarka.

Po savivaldos rinkimų šių metų pavasarį naujai sudarytos tarybos pradėjo dirbti pagal naują modelį, kai jos liko atstovaujamosios valdžios institucija, o meras tapo vykdomoji institucija, jis nebėra nebėra savivaldybės tarybos narys.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us