Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Kodėl svarbu vėdinti patalpas?

Patalpų oro kokybė yra ypatingai svarbi, kadangi jose, ypač šaltuoju metų laikotarpiu, praleidžiame didžiąją dalį paros laiko. Ji gali pablogėti dėl sauso oro, drėgmės pertekliaus, cheminių medžiagų ir kitų veiksnių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena patalpų vėdinimo svarbą bei svarbiausius patalpų oro kokybės užtikrinimo principus.

Specialistai pabrėžia, kad tinkamai vėdindami patalpas, ne tik geriau jausimės, būsime darbingesni, bet ir apsisaugosime nuo kvėpavimo takų infekcijų, taip pat užkirsime kelią pelėsių grybelių, namų dulkių erkučių dauginimuisi.

Vėdinti galima tiek natūraliomis, tiek mechaninėmis priemonėmis arba taikyti abu šiuos būdus kartu. Svarbiausia, kad oras namuose keistųsi reguliariai.

Kas kenkia mūsų patalpų orui?

Jeigu patalpose drėgmė viršija 70 proc., susidaro palankios sąlygos veistis pelėsiui. Jis namų aplinkoje ne tik gadina buitinę techniką, baldus, bet, svarbiausia, gali būti viena iš alergijų, bronchinės astmos ar kitų lėtinių ligų paūmėjimo priežasčių.

Esant prastai patalpų oro kokybei susidaro palankios sąlygos infekcinių ligų sukėlėjų plitimui. Tinkamas patalpų vėdinimas padeda apsisaugoti nuo infekcijų, kurioms ypač jautrūs maži vaikai ir besilaukiančios moterys.

Dėl žmogaus fiziologinės veiklos produktų, išsiskiriančių kvėpuojant, prakaituojant, dažniausiai patalpų oras būna užterštas anglies dvideginiu, amoniaku. Iš aplinkos bei iš įvairių bute naudojamų valiklių, oro gaiviklių į jį patenka įvairių cheminių medžiagų. Oro kokybę galime pabloginti naudodami įvairius smilkalus, degindami žvakes.

Patarimai, kaip tinkamai vėdinti patalpas:

  • Patartina kambarius vėdinti nors du kartus per dieną – ryte ir vakare.
  • Vėdinti reikėtų plačiai atvėrus langą (nuo kelių iki dešimties minučių, priklausomai nuo lauko oro temperatūros). Efektyviausia vėdinti visą butą kur nors išėjus arba visiems namiškiams susirinkus į vieną patalpą. Tuomet per trumpą laiką sukėlus skersvėjį „sunkus“ oras bus pakeistas šviežiu.
  • Ypač gerai reikia vėdinti sanitarinius mazgus ir virtuvę.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us