Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Veterinarijos gydytoja pataria: ką privalu žinoti apie kasdieninę katės priežiūrą (video)

Jeigu auginate katę ir norite, kad ji visada jaustųsi gerai bei atrodytų gražiai, reiktų ne tik pasirūpinti jos tinkama ir pilnaverte mityba, bet skirti laiko ir kasdienei jos kailio priežiūrai bei higienai. „Vis dar vyrauja įsitikinimas, kad kačių šukuoti nereikia, nes jos kasdien „šukuojasi“ pačios, tačiau reguliarus katės šukavimas – būtinas, siekiant išsaugoti blizgantį katės kailį ir švarią odą. Dažnai kačių kailio priežiūra reikalauja ne mažiau dėmesio ir laiko nei šunų, tad svarbu žinoti, kaip tinkamai juo pasirūpinti,“ – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro gyvūnų prižiūrėtojų profesijos mokytoja, veterinarijos gydytoja Meilė Stuogė.

Kalbėdama apie kačių kailio priežiūrą, specialistė pataria tiek trumpaplaukes, tiek ilgaplaukes kates šukuoti kasdien pagal plaukų augimo kryptį. „Šukavimas ne tik padeda išvengti kailio sąvėlų, pašalinti negyvus plaukus, bet ir puikiai stimuliuoja kraujotaką bei padeda išlaikyti sveiką odą. Šukas reiktų įsigyti pagal katės kailio tipą, nes vienos šukos labiau tinka ilgo plauko, kitos – trumpo plauko katėms. Ilgam kailiui prižiūrėti puikiai tinka metaliniai šukavimo šepečiai, o trumpam kailiui – pirštinės ar guminiai šepečiai. Pastarieji visiškai nežaloja plauko ir puikiai masažuoja odą. Susiformavusioms sąvėloms pašalinti rekomenduojama turėti metalines šukas ir draudžiama naudoti furminatorių, kuris pažeidžia plaukų folikulus ir kenkia kailiui,“ – pasakoja M. Stuogė.

Nežinantiems, kaip tinkamai pasirūpinti katės kailiu, specialistė rekomenduojama nelaukti, kol šis taps kritinės būklės, o kreiptis į profesionalus, kurie gali padėti išspręsti kritines problemas ir patarti dėl kasdienės priežiūros.

Veterinarijos gydytoja pastebi, kad kačių maudymas yra ta tema, kuri visada sukelia aršias diskusijas, nes daugelis kačių šeimininkų vis dar įsitikinę, kad kačių maudyti nereikia. „Tai yra senas požiūris. Kates rekomenduojama maudyti kartą per mėnesį. Reiktų suvokti, kad katės neišsiprausia savęs, o tik laižo save. Šis laižymas dažnai suformuoja plaukų kamuoliukus ant kurių yra kraiko dalelių, dulkių ir kitų nešvarumų, galinčių sukelti virškinamojo trakto problemų. Maudymas yra tas pats, kas ausų valymas ar nagų kirpimas. Jeigu katė pripranta prie maudymo nuo mažens, ji neturės problemų ateityje,“ – sako veterinarijos gydytoja.

Kita būtina procedūra – nagų kirpimas. Katėms rekomenduojama nagus kirpti kartą per mėnesį. Tiesa, būtina turėti specialias kačių nagų kirpimo žirklutes. Pagrindinė taisyklė kerpant nagus – nepažeisti gyvuonies. Dažniausiai kačių nagai yra skaidrios formos, todėl galima nesunkiai pastebėti, ties kuria vieta reiktų kirpti. Profesijos mokytoja taip pat rekomenduoja namuose turėti draskyklę, nes reguliarus jos naudojimas padeda katėms išvengti nagų įaugimo ir peraugimo. Anot veterinarijos gydytojos, išmokti kirpti katės nagus yra nepaprastai svarbu, nes peraugę nagai katei gali sukelti daug skausmo ir diskomforto.  

Ausis katėms valyti taip pat reiktų reguliariai. Tam naudojamas specialus ausų skystis bei namuose esantys ausų krapštukai. Pirmiausia rekomenduojama išvalyti išorinę ausies dalį, po to – vidinę. Akis katėms valyti reiktų tuomet, kai yra poreikis. Anot M. Stuogės, yra specifinės kačių veislės, kuomet akis būtina valyti kasdien, pavyzdžiui, persų veislės katės, devonšyro reksai ir kt. Akių valymui galima naudoti vatos tamponėlius, suvilgytus specialiu akių valikliu.

Anot gyvūnų prižiūrėtojų profesijos mokytojos, svarbiausia, kad meilė augintiniams būtų reiškiama ne tik glostant, apsikabinant, bet ir dovanojant jiems tinkamą priežiūrą ir rūpestį. Kviečiame žiūrėti video ir praktiškai pasimokyti atlikti būtiniausias procedūras.

Video pamoka: https://www.youtube.com/watch?v=4cwDFY4mONg

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us