Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Kitąmet vyksiančiame pilietybės referendume planuoja dalyvauti 60 proc. gyventojų

Kitąmet vyksiančiame referendume dėl daugybinės pilietybės dalyvautų 60 proc. šalies gyventojų, rodo Vyriausybės atliktas tyrimas.

„Tyrimo rezultatai rodo tai, kad apie 60 proc. yra pasakę, kad tikrai ruošiasi dalyvauti referendume. Jei žiūrėtume, kiek yra pasiruošę dalyvauti ir kiek dar svarsto prisijungti ir dalyvauti, tai tikrai nemažas procentas susidaro ir siekia beveik 80 procentų“, – antradienį LRT radijui sakė Vyriausybės Strateginės komunikacijos skyriaus vadovas Marius Gurskas.

Kitų metų gegužės 12 dieną kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu vyks privalomasis referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo. Tam, kad iš Konstitucijos būtų išbrauktas draudimas turėti dvigubą pilietybę, už tai turi balsuoti daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių.

Referendumo iniciatyvą rengusios darbo grupės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė yra sakiusi, kad tai būtų maždaug per 1,1 mln. Lietuvos piliečių.

2019 metais su prezidento rinkimais jau vyko referendumas, kuriuo siekta išplėsti dvigubos pilietybės galimybes, tačiau tuomet neužteko balsų tokiai nuostatai priimti. 

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, dvigubos pilietybės turėti negali.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę Lietuvos piliečiams, kurie po nepriklausomybės atkūrimo įgijo kitų šalių pilietybę.

Pasirengimą daugybinės pilietybės referendumui ir kitus užsienio lietuviams aktualius klausimus šiomis dienomis aptars Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us