Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Seimas imasi veiksmų atidėti tvarką, kai be medicinos pažymos naikinamos vairuotojo teisės

Seimas šią savaitę ėmėsi pataisos, kuri iki birželio atidėtų nuo sausio įstatymu įsigaliojančią tvarką, pagal kurią pasibaigus medicinos pažymos galiojimui stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas.

Paaiškėjus, kad nuo sausio teisę vairuoti dėl medicinos pažymos gali prarasti per 250 tūkst. vairuotojų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad iki 2024-ųjų vidurio pratęsia pasibaigusių medicinos pažymų galiojimą.

Tačiau Seimo sveikatos reikalų komiteto (SRK) vadovas Antanas Matulas sako, jog to nepakanka, ir pateikė atitinkamas Sau­gaus eis­mo au­to­mo­bi­lių ke­liais įsta­ty­mo pataisas.

„Svei­ka­tos mi­nist­ras sa­vo įsa­ky­mu nu­sta­tė, kad tai ga­lė­tų įsi­ga­lio­ti nuo 2024 metų bir­že­lio 1 dieną, bet tei­si­nin­kai sa­ko, kad mi­nist­ro įsa­ky­mo ne­pa­kan­ka, rei­kia įsta­ty­mu nu­sta­ty­ti vė­les­nę įsi­ga­lio­ji­mo da­tą“, – sakė A. Matulas.

Siūlymui iki kitų metų birželio 1 dienos nukelti įstatymo nuostatos įsigaliojimą po pateikimo pritarta 79  Seimo nariams balsavus „už“ ir dviem susilaikius, toliau projektą planuojama svarstyti gruodį. A. Matulas paprašė jį nagrinėti skubos tvarka.

„Pa­me­na­te, kad bu­vo pri­im­tas įsta­ty­mas, pa­gal ku­rį su­sie­tas vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mas su vai­ruo­to­jo svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mu. Tie, ku­rie ne­tu­rės svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mo, faktiškai ne­teks ir vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mo. Tas įsta­ty­mas įsi­ga­lio­ja nuo sau­sio 1 dienos, o to­kių vai­ruo­to­jų, ku­rie ne­tu­ri svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mo, yra apie 245 tūkstančiai“, – pažymėjo A. Matulas.

Pagal dabartinį įstatymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimo trukmė susiejama su medicinos pažymos galiojimu nuo 2024-ųjų sausio 1-osios. „Regitra“ skaičiuoja, kad tądien maždaug 263 tūkst. vairuotojų pažymos galiojimas jau bus pasibaigęs, o tai reikštų, kad jie netektų ir teisės vairuoti automobilį. 

Siekdama išvengti tokios situacijos, SAM ir Vidaus reikalų ministerija sutarė medicinos pažymų galiojimą prailginti, taip sudarant pereinamąjį laikotarpį, per kurį vairuotojai galėtų pasitikrinti savo sveikatą.

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas dešimt metų, nuo 66-erių iki 79-erių – kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80-imt – kas dvejus metus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us