Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Asmenims, priklausantiems rizikos grupėms, svarbu pasiskiepyti nuo COVID-19

Kauno apskrityje bendras gripo ir COVID-19 ligos sergamumo rodiklis didėja penkias savaites iš eilės. Specialistai pabrėžia, kad gripo komplikacijos gresia 50 proc. gripu susirgusių vyresnio amžiaus žmonių, o susirgus COVID-19 liga, išlieka didesnė sunkių pasekmių rizika vyresniems ir lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims[1].

Reklama

Koronavirusas, kaip ir gripo virusas, nuolat kinta, bando prisitaikyti, kad galėtų išlikti visuomenėje, todėl šiam šaltajam sezonui atnaujinti COVID-19 skiepai yra įrankis sustiprinti organizmo atsparumą. Skiepai, tarp jų ir COVID-19, yra gyvybiškai svarbūs, siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių ligos formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. Pasiskiepyti itin rekomenduojama rizikos grupės asmenims ar dirbantiems su jais, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros srityje ar slaugantiems rizikos grupei priklausančius pacientus, taip pat savo artimuosius.

Rizikos grupės skiepijant nuo COVID-19 yra tokios pačios, kaip ir skiepijant nuo sezoninio gripo: 65 m. ir vyresni asmenys; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais (taip pat ir vaikai); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai.

Lietuvos infektologų draugija nurodo, kad COVID-19 ir kiti skiepai gali būti skirti nesilaikant jokių intervalų tarp kitų skiepų[2]. Pavyzdžiui, pasiskiepyti nuo COVID-19 ir gripo galima vieno vizito pas gydytoją metu.

Preliminariais duomenimis, 2023–2024 m. gripo sezono metu Kauno apskrityje COVID-19 vakcina paskiepyti 9 138 asmenys[3].

Visais atvejais dėl COVID-19 skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Saugantis peršalimo ligų taip pat svarbu kruopščiai laikytis asmens higienos taisyklių: reguliariai plauti rankas su muilu (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių), stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis; kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis (galima užsidengti skepetaite ar sulenkta alkūne); dažnai drėgnu būdu valyti ir vėdinti patalpas; viešose uždarose vietose (paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių) rekomenduojama dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

            Daugiau informacijos rasite čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/gripas-ir-covid-19

K

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us