Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Balsavimui nuo 16 metų nepritaria 7 iš 10 šalies gyventojų

Septyni iš 10 Lietuvos gyventojų nemano, kad reikėtų leisti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti nuo 16 metų, rodo LRT/Baltijos tyrimų apklausa. 

Kaip parodė tyrimo rezultatai, 70 proc. gyventojų nepritaria tokiai idėjai, 22 proc. mano, kad reikia leisti jaunuoliams balsuoti rinkimuose, o 8 proc. arba neturėjo nuomonės, arba į klausimą neatsakė.

Palankiausiai į balsavimą nuo 16 metų žiūri jaunesnio amžiaus – 18-29 metų – respondentai, kurių 32 proc. pasisakė pritariantys tokiai idėjai.

Kiek mažiau tam pritaria 30–49 metų apklausos dalyviai, leisti balsuoti 16-mečiams nori 26 proc. šios amžiaus grupės atstovų. Daugiausiai nepritariančiųjų šiai idėjai – 50 metų ir vyresnių gyventojų amžiaus grupėje, kur palankiai pasisakė vos 16 proc. apklaustųjų. 

Daugiausiai nenorinčių, jog 16-mečiai rinktų tarybas ir merus, gyvena didmiesčiuose – čia idėjai pritarė 18 proc. respondentų. Kiek daugiau palaikančiųjų tokį siūlymą gyvena kituose šalies miestuose (22 proc.), o daugiausia pritariančių respondentų yra iš kaimiškų vietovių, kur 27 proc. apklaustų gyventojų sakė palaikantys idėją.

Konstitucija numato, kad rinkimų teisę turi Lietuvos piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų. 

Jaunimo organizacijos ir dalis parlamentarų mano, kad savivaldos rinkimuose balso teisę reikia suteikti ir 16-mečiams.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko lapkričio 16–27 dienomis. Apklausta 1018 Lietuvos gyventojų, kurie yra 18 metų ir vyresni, tyrimas vyko 109 atrankos taškuose.

Rezultatų paklaida tokio dydžio imčiai neviršija 3,1 procentinių punktų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us