Raseinių naujienų portalas

KitaPramogos

Pirkti ar nuomotis būstą Ispanijoje? Štai, ką turite žinoti

Ispanija – viena iš patraukliausių Europos valstybių tiek atostogoms, tiek studijoms, tiek gyvenimui. Daugelis žmonių mėgsta Ispaniją dėl jos šilto klimato, skanaus maisto ir pozityvumo. Turistai gali mėgautis nuostabia gamta, kultūrine įvairove ir architektūra. Planuojate persikelti gyventi į Ispaniją ir svarstote, kas geriau – pirkti nekilnojamąjį turtą ar jį nuomotis? Tuomet kviečiame skaityti toliau.

Kodėl Ispanija?

Ispanija neabejotinai yra geras pasirinkimas nuomojantis ar perkant nekilnojamąjį turtą, o gyvenimo Ispanijoje kokybe žavisi visas pasaulis. Kalbant apie būstą, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, sveikatą, asmeninį saugumą, pajamas ir turtą, Ispanijos balansas gerokai viršija pasaulio vidurkį. Tiek nekilnojamojo turto įsigijimas, tiek nuoma Ispanijoje yra gana paprasti procesai. Ispanijos vyriausybė jau kurį laiką skatina užsienio investicijas, todėl stengiamasi tai palengvinti.

Nekilnojamas turtas Ispanijoje: pirkimas ir nuoma

Pirmiausiai derėtų pasakyti, kad tiek nuomojami, tiek parduodami namai Ispanijoje kainuoja gana pigiai lyginant su kitomis Europos šalimis. Ispanijoje vidutinė mėnesio nuomos kaina yra apie 600 eurų, tačiau jos yra daug pigesnės, jei ieškote būsto ne didžiuosiuose miestuose. Kalbant apie nekilnojamojo turto pirkimą Ispanijoje, vidutinė gyvenamojo būsto kaina yra apie 150 000 EUR, o vidutinė kvadratinio metro kaina – 1 600 EUR. Pragyvenimo kaina taip pat labai patraukli. Atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip maistas, drabužiai ir transportas, Ispanija yra trečia pigiausia šalis gyventi Vakarų Europoje. 

Trumpai tariant, įsigyti būstą verta tiems, kurie planuoja Ispanijoje gyventi ilgą laiko tarpą arba joje lankytis reguliariai, o nuomotis – tiems, kurie čia planuoja gyventi neilgą laikotarpį. Nekilnojamo turto pirkimas suteikia jums stabilumo ir tikimybę gauti finansinio pelno ateityje, jeigu ketinate jį nuomoti. Kai turite nuosavą namą, taip pat galite jį individualizuoti bet kokiu pasirinktu būdu – to dažnai negalima padaryti nuomojamame būste. Kita vertus, išsinuomoję nekilnojamąjį turtą turite laisvę daugiau judėti ir keliauti po Ispaniją ir pasinaudoti spontaniškomis darbo ar išsilavinimo galimybėmis. Nuomojant jums taip pat nereikia jaudintis dėl visų su nuosavu būstu susijusių priežiūros išlaidų.

Užsk. 2024/01/24

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us