Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Naujoji kontrolierė – kelmiškė Daiva Bružienė

Vasario 29 d. dieną vykusiame tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naują Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierę. Viešojo valdymo agentūra buvo gavusi 6 pretendentų prašymus dalyvauti konkurse. Iš dviejų atrinktų kandidatų geriausiai pasirodė kaimyninio Kelmės rajono kandidatė Daiva Bružienė. Naujoji kontrolierė iki šiol tokias pat pareigas užėmė Kelmės rajono savivaldybėje.

14-ojo posėdžio metu už ilgametį darbą padėkota savivaldybės darbuotojai Violetai Mielinienei. V. Mielininė nuo kovo pradžios pradės vadovauti Raseinių socialinių paslaugų centrui.

Siekdami palaikyti ir skatinti tautodailininkus, kurie dažniausiai yra vyresnio amžiaus, Tarybos nariai patvirtino 100 proc. lengvatą (prieš tai buvo 80 proc.) leidimams prekiauti tautodailės ir tradicinių amatų produkcija bei edukacinės veiklos paslaugų teikimui renginių metu (TP-33). Siekiama, kad tautodailininkai ir amatininkai įgytų daugiau pasitikėjimo, nebijotų vystyti savo verslą, gebėtų patraukliau pristatyti, parduoti savo dirbinius, o taip pat – galėtų pritaikyti savo kūrybinį potencialą vykdant edukacinės veiklos paslaugų teikimą renginių metu.

Tarybos nariai pritarė dar vienam itin svarbiam klausimui – Raseinių rajono savivaldybės prioritetiniam asfaltuotinų žvyrkelių ruožų sąrašui. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – LAKD), formuodama planuojamą kelių su žvyro danga asfaltavimo programą, įtrauks ir Savivaldybės tarybos narių patvirtintą prioritetinį sąrašą. Susumavus LAKD ir visos Lietuvos Savivaldybių pateiktus kriterijų balus, daugiausia balų surinkę žvyro dangos ruožai bus asfaltuojami pirmiausiai.

Raseinių rajono savivaldybės prioritetinis asfaltuotinų žvyrkelių ruožų sąrašas, pateiktas LAKD:

  • I prioritetas: Gėluva-Jankūnai-Juodkaimiai, kelio Nr. 3514, ruožo ilgis 3,790 km;
  • II prioritetas: Raseiniai-Laužai-Tarosai, kelio Nr. 3507, ruožo ilgis 3,368 km;
  • III prioritetas: Ilgižiai-Kupsčiai, kelio Nr. 3520, ruožo ilgis 4,629 km;
  • IV prioritetas: Šiluva-Kaulakiai-Berteškiai, kelio Nr. 3521, ruožo ilgis 3,221 km;
  • V prioritetas: Šiluva-Lyduvėnai, kelio Nr. 3544, ruožo ilgis 0,855 km.

Skatinant rūšiuojamųjų atliekų surinkimą, siekiant gerinti pavojingųjų, statybinių, didelių gabaritų atliekų, EEĮ ir kitų atliekų surinkimo ir rūšiavimo paslaugų prieinamumą ir patogumą visiems komunalinių atliekų turėtojams, Tarybos nariai pritarė sprendimo projektui (TP-47) dėl didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimo mūsų rajone. Po pritarimo VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras teiks paraišką pagal Regioninės pažangos priemonę Nr. 02-001-06-10-01(RE) ir, gavus finansavimą, Raseinių rajono savivaldybėje įrengs dvi atliekų surinkimo aikštes: Kempalių k., Viduklės sen. ir Dautartų k., Pagojukų sen. Projekto finansavimas: 85 proc. – Europos Sąjungos lėšų, 15 proc. – Savivaldybės lėšų, preliminari projekto vertė apie 7,35 mln. Eur, planuojama projekto pradžia – 2026 m., pabaiga – 2029 m., lėšas paskirstant 4 metams.

Savivaldybės tarybos nariai pritarė Biudžeto ir finansų analizės skyriaus vedėjos pristatytam sprendimo projektui (TP-49), kuriuo Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namai pirks 8 sėdimų vietų keleivinį autobusą. Atsižvelgiant į tai, kad globos namuose gyvenančių ar juose naujai apgyvendintų asmenų sveikatos būklė būna vis sudėtingesnė (turima judėjimo negalia arba ligoniai būna gulintys), įstaigoje turimo vieno mikroautobuso, pritaikyto vežti tokio tipo asmenis, dažnai nebepakanka. Todėl įstaiga planuoja pirkti naują mikroautobusą su reikalinga įranga, judėjimo negalią turinčių asmenų pervežimui, kurio kaina būtų ne didesnė kaip 85 000 eurų su PVM. Mikroautobusas bus perkamas iš įstaigai 2024 metų Savivaldybės biudžete skirtų lėšų, papildomo finansavimo nereikės.

Posėdžio metu Raseinių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Žemgulė pristatė sprendimo projektą (TP-57) dėl dalyvavimo Jaunimo reikalų agentūros organizuojamame konkurse „Lietuvos jaunimo sostinė 2025 m.“, kurį laimėjus, 2025 metais Raseiniai būtų paskelbti visos Lietuvos jaunimo sostine. Raseinių rajono savivaldybės biudžete šiai idėjai numatoma skirti ne mažiau kaip 9 000 Eur ir 20-30 tūkst. Eur Valstybės biudžeto lėšų. Laimėjus konkursą, visus 2025 metus būtų įgyvendinamos veiklos, kurios sutelktų Raseinių rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančią bendruomenę, garsintų Raseinių kraštą, išgrynintų Raseinių rajono jaunimo problemas ir leistų ieškoti jų sprendimo būdų. Savivaldybės tarybos nariai pritarė šiam žingsniui teikti paraišką ir linkėjo sėkmės konkurse.

Nemažą dalį tarybos posėdyje svarstomų klausimų sudarė Raseinių rajono savivaldybės įstaigų, organizacijų ir Savivaldybės specialiųjų programų 2023 m. veiklos ir finansinės ataskaitos.

Su visais posėdyje svarstytais sprendimo projektais išsamiau galite susipažinti Raseinių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, o Savivaldybės tarybos posėdžių transliacijų įrašus stebėkite YouTube kanale.


 

Parengta pagal www.raseiniai.lt informaciją

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Kaimynė

Nutūpė šalia…..NA ŽIŪRĖSIM KAIP TEN SEKSIS ŠOKDINTI VISUS……

Contact Us