Raseinių naujienų portalas

Naujienos

L. Pernavas: dėl galimos korupcijos krašto apsaugoje STT apklausia A. Anušauską

Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugoje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį apklausia krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską.

„Šiuo metu kalbamės su ministru“, – po susitikimo su prezidentu žurnalistams pranešė STT direktorius Linas Pernavas.

Prezidentas Gitanas Nausėda su teisėsaugos institucijų vadovais trečiadienį aptarė situaciją dėl krašto apsaugos sistemos pirkimų po atsistatydinančio krašto apsaugos ministro A. Anušausko pareiškimų apie galimą korupciją sistemoje. 

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys po susitikimo teigė, jog šalies vadovas tarnybų užklausė informacijos, susijusios su galimų konkrečių asmenų, politikų dalyvavimu „viename ar kitame ar tai pirkime, ar tai procese, ar tai projekte“, ir tikisi atsakymus gauti iki paskiriant naują krašto apsaugos ministrą.

„Prezidentas tikis gauti jau vykstant pačiam skyrimo procesui  ir detaliau, jei tokios būtų, nes taip negali būti Lietuvoje, kaip kad kažkur kažką pamini, nupaišai debesėlį virš galvos ir pasilikt su tuo debesėliu vaikščioti. Turi būt aiškumas ir konkretumas: jeigu yra kažkokie epizodai, juos reikia ištirti ir išsiaiškinti, o ne vaikščioti nežinioje“, – pažymėjo K. Budrys.

Atsistatydinimo pareiškimą penktadienį įteikęs A. Anušauskas šeštadienį po susitikimo su prezidentu pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Ministras vėliau patikslino, kad tokiais pasisakymais kelia nedeklaruojamų politikų susitikimų su lobistais problemą.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais K. Budrys tuomet sakė, kad susitikime su šalies vadovo A. Anušauskas įvardijo korupcines rizikas galbūt keliančių asmenų „tam tikrus vardus ir pavardes“. 

Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kaip liudytoją jau apklausė parlamentarą, liberalą Raimundą Lopatą.


 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us