Raseinių naujienų portalas

Šiluvos šventovė

Skaitymo savaitgalių ciklas Šiluvoje

Šv. Jėzaus Teresė Avilietė ir keturios maldos pakopos

Kviečiame į bene vieninteles Lietuvoje – mistinės literatūros skaitymų dirbtuves Šiluvos Šventovėje. Šįkart, kiek įmanoma giliau leisimės į Šv. Jėzaus Teresės Avilietės „Gyvenimo knygoje“ aprašytas keturias maldos pakopas. „Gyvenimo knyga“, tai šios XVI a. Ispanijos mistikės sielos autobiografija, kur itin vaizdžiai pasakojama apie žmogiškojo atsimainymo žemėje kelią, tikrąją žmogaus evoliuciją. Tai mistinės literatūros viršūnė, kurios aktualumas bėgant amžiams vien tik auga.

Todėl keturis šių metų savaitgalius gilinsimės į kiekvieną Šv. Teresės Avilietės aprašytą maldos pakopą. Dirbtuvių metu dalyviai grupėse su jas palydinčiais Šiluvos piligrimų centro komandos nariais, leisis į svarstymus fundamentaliais tikėjimo ir gyvenimo klausimais: kas yra asmens laisvė ir kaip ji suderinama su Dievo visagalybe, kas yra malda, koks yra proto ir sielos santykis asmenyje? Galop, kas yra visas žmogus?

Savaitgalio metu darbas vyksta nedidelėse grupėse. Kiekvienas savaitgalis turi savo siauresnę tematiką, kurios rėmuose nagrinėjamas skaitymui ir analizei parinktas tekstas, todėl nėra būtina dalyvauti visuose keturiuose savaitgaliuose, tačiau, turinčius galimybę, kviečiame išgyventi visų keturių pakopų potyrius. Šįsyk prašysime dalyvių būti perskaičius nurodytą teksto fragmentą prieš atvykstant į dirbtuves. Leidinys ir trumpos gairės, į ką atkreipti dėmesį skaitant, dalyviui bus išsiųsti iškart po registracijos.

Dalyvius dirbtuvių metu palydi: doc. dr. Kastytis Rudokas, Silvija Čižaitė – Rudokienė, ses. Marija Gude SJE ir kun. Robertas Urbonavičius.

Skaitymo dirbtuvių grafikas:

2024 gegužės 3-5 d. Pirmoji maldos pakopa;

2024 birželio 21-23 d. Antroji maldos pakopa;

2024 spalio 18-20 d. Trečioji maldos pakopa;

2024 lapkričio 22-24. Ketvirtoji maldos pakopa.

Dalyvių skaičius ribotas.

Apgyvendinama Jono Pauliaus II piligrimų namuose dviviečiuose arba vienviečiuose kambariuose.  Kaina asmeniui vienviečiame kambaryje:  250 Eur. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: 185 Eur

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us