Greitosios paskolos internetu šiuo metu yra itin populiarus pasirinkimas , lyginant su tradicinėmis banko ar kitų kreditų teikiančių institucijų paslaugomis. Pagrindinė to priežastis yra tai, kad įmonės, teikiančios greituosius kreditus internetu, nustato mažiau griežtus reikalavimus norintiems pasiskolinti. Šios internetu teikiamos paskolos yra patogios ir naudingos tiems, kuriems skubiai reikia pinigų tam tikram tikslui, tačiau jie yra įsitikinę, kad gali grąžinti skolintus pinigus artimiausiu metu, todėl neįklimps į skolas. Įvairius gandus sutinkame beveik visose gyvenimo srityse, greitieji kreditai čia ne išimtis. Skirtumas tas, jog apie greituosius kreditus yra nusistovėjus nuomonė, jog tai yra blogai ar net gėdinga skolintis iš greitųjų kreditų. Šiandien patikslinsime, kurie gandai apie greituosius kreditus yra visiškai neteisingi, o kurie atspindi tikrąją tiesą.
Dažniausiai pasitaikantys mitai apie greituosius kreditus
Mitas – paskolos yra labai brangios.
Įprasta manyti, kad šios rūšies paslaugos yra brangios. Tačiau dabar, kai visi reikalingi duomenys yra lengvai pasiekiami internete, niekas jūsų negalės apgauti. Be to, naudojantis kreditorių palyginimo portalais, galima lengvai ir greitai palyginti skirtingų greitųjų kreditų sąlygas. Taigi, šis mitas gali būti išsklaidytas, kai patys pamatote, kokiomis sąlygomis tikrai teikiami šie kreditai. Skaitykite, žiūrėkite, skaičiuokite ir nuspręskite, kai reikia greitai kredito ar palūkanos su paskola jums kainuoja daug, ar ne.
Mitas – greitojo kredito palūkanos gali keistis
Nors kiekvienas paskolos atvejis yra unikalus, labai svarbu išsamiai perskaityti paskolos sutarties sąlygas. Tai padės išvengti bet kokių nesusipratimų ir užtikrinti, kad grąžinimas bus taip pat paprastas kaip ir pasiskolinimas. Palūkanos dažniausiai lieka nepakitusios arba kinta labai retai, tačiau tai bus nurodyta sutartyje. Kuo detaliau ir išsamiau perskaitysite sutartį, tuo labiau jausitės ramūs, kad grąžinimas nebus sudėtingas darbas.
Mitas – negalima grąžinti anksčiau
Dažnai paskolos teikėjai leidžia grąžinti paskolas anksčiau ir be baudos, kas yra labai palanku klientams. Labai svarbu atidžiai perskaityti sutartį, kad būtumėte tikri dėl savo asmeninių pageidavimų. Galimybė grąžinti paskolą anksčiau be baudos yra puiki galimybė, kuri padeda klientams pasirinkti patogesnį grąžinimo būdą.
Mitas – greitasis kreditas sugadins kredito istoriją
Jei kreditas yra paimtas iš oficialaus kreditorius ir laiku grąžinamas bei nepažeidžiamos kitos sutarties sąlygos, tai nėra jokios priežasties, kodėl greitasis kreditas turėtų sugadinti jūsų kredito istoriją. Tai tikrai nesuvokiamas teiginys, kuris dažnai grindžiamas neteisinga arba nežinoma informacija apie paskolų teikimo procesą. Svarbiausia visada laikytis kreditinių įsipareigojimų ir būti sąžiningu skolininku, tuomet nereikės nerimauti dėl skolų išieškojimo.
Mitas – paskolas internetu ima tik vargšai ir neprotingi žmonės
Taip, šiuo teiginiu tikrai matome tendenciją, kad Lietuvoje dar yra priimtina platinėti nepagrįstus gandus, neturint tikrosios informacijos. Viešos statistikos duomenimis matyti, kad kreditus ir kitas paskolas dažniausiai ima atsakingi ir informuoti asmenys. Be to, ir verslininkai ir kiti pasiturintys žmonės naudojasi paskolų teikiamomis galimybėmis tiek internetu, tiek kitais būdais. Taigi, minėtas gandas yra visiškai nepagrįstas ir atspindi tendenciją dėl išankstinių prielaidų.
Tiesos apie greituosius kreditus
Griežti reikalavimai
Nuo 2016 m. vasario mėn. įsigaliojusios Greitųjų kreditų įstatymo pataisos nustatė tam tikras lubas – jau nebegalima besąlygiškai skolintis.
- Jei Jums reikalinga paskola, turite būti pilnametis, tačiau ne vyresnis nei 70 metų fizinis asmuo.
- Skolindamiesi turite turėti pakankamai gerą kreditingumo istoriją.
- Naujoji įstatymo pataisa apibrėžė ir kredito teikimo laiką – paskolą galite gauti tik nuo 7 iki 22 val., kad būtų užtikrintas žmonių sąmoningumas.
- Greitųjų kreditų kompanijos būtinai patikrina klientą visais prieinamais ir teisėtais būdais – per privačias duomenų bazes ir srities klientų vidaus bazę. Tokia vidaus bazė sukurta nustatymui klientų, kurie gali sugadinti savo kreditinę istoriją vienoje kompanijoje, o po to kreiptis į antrą, trečią.
Kuo žmogus detaliau žinos kredito sutarties sąlygas – tuo geriau, kadangi būtent tuomet pavyksta išvengti bet kokių galimų nesklandumų. Siūlome ir jums kuo detaliau į jas įsiskaityti. Svarbiausia, kad jos dažniausiai pateikiamos internete, tad reikia tik domėtis.
Paskolą galima gauti ir gaunant kitų pajamų
Taip, jei neturite jokių pajamų, paskolą jums gauti bus sudėtinga, tačiau darbo santykiai nėra vienintelis pajamų šaltinis, todėl net ir oficialiai nedirbantys asmenys, bet gaunantys pajamos iš kitų šaltinių, pasiskolinti tikrai gali. Šiuo metu paskolos teikiamos labai skirtingiems asmenims, kurių finansinė situacija yra labai įvairi. Normalu, jog tokiu atveju sulaukia paskolų galimybių net ir tie, kurie neturi oficialių darbo santykių, bet gauna pajamų kitais būdais.
Greitasis kreditas galimas ir dirbantiems užsienyje
Nors gali atrodyti, jog, dirbant svetur, pinigais niekas nesiskundžia, realybė yra kiek kitokia. Net ir dirbantys užsienyje neretai susiduria su vienokiais ar kitokiais poreikiais, kurių patenkinimui turimų asmeninių lėšų nepakanka. Gera žinia: Lietuvos kredito bendrovės mūsų šalies piliečiams, dirbantiems svetur, atveria duris. Tiesa, šiai klientų kategorijai gali būti taikomi griežtesni reikalavimai, o ir įmonių, siūlančių tokią paslaugą, ratas kiek mažesnis.
Apibendrinant, net patys stropiausi „ekonomistai“ daro planavimo klaidų. Finansų skirstymas tik einamiesiems reikalams: mokesčiams, konkretiems planuotiems pirkiniams, maistui ir pan. Dažnai pamirštamos netikėtos išlaidos, kurių prognozuoti praktiškai neįmanoma – pavyzdžiui, tokių išlaidų atsiranda, kai sugęsta automobilis, užklumpa netikėta liga ar reikia įsigyti neatidėliotiną pirkinį. Taigi, jei atsitiko taip, jog reikia pasiskolinti visada atidžiai skaitykite paskolų sutartis, o ne tikėkite nuogandomis ir mitais.
Užsk:2024/04/23