Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Tarptautinis projektas „Linksma istorija“

Vaikai, klausydamiesi pasakojamų ar skaitomų istorijų, susipažįsta su daugybe naujų žodžių, sudėtingesnėmis gramatinėmis konstrukcijomis, vaizdingais posakiais, subtiliu kalbos skambesiu. O patys kurdami istorijas ne tik lavina sakytinės kalbos įgūdžius, bet ir ugdo kūrybinį mąstymą, vaizduotę.

Šių metų kovo-balandžio mėnesiais vyko tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir 1-4 klasių mokinių sakytinės kalbos lavinimo projektas „Linksma istorija“, kurio pagrindinis tikslas – lavinti vaikų sakytinės kalbos įgūdžius. Projekto dalyviai kūrė linksmas istorijas, jas iliustravo. Projektą organizavo Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ logopedė metodininkė M.Vežbavičienė, Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ vyresnioji logopedė, specialioji pedagogė G.Juškienė ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Į projektą „Linksma istorija“ įsijungė 41 komanda iš Lietuvos ugdymo įstaigų ir užsienio lituanistinių mokyklų. Dalyvavo Kauno, Biržų, Radviliškio, Raseinių, Šalčininkų, Mažeikių, Skuodo, Jurbarko, Šiaulių, Varėnos, Marijampolės ugdymo įstaigų mokiniai ir mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai. Projekte dalyvavo ir 7 užsienio lituanistinių mokyklų komandos. Vaikų sukurtos istorijos, jų iliustracijos skriejo iš kalnuotosios Šveicarijos, iš Danijos, dviejų mokyklų komandos iš Airijos, iš Taivano, JAV, net iš tekančios saulės šalies – Japonijos. Siekiant, kad visi projekto dalyviai galėtų pasimėgauti bendru rezultatu buvo sukurtas video filmukas, o vaikai apdovanoti padėkomis.

Skaitant projekto metu sukurtas istorijas, kurias vaikai papildė išraiškingomis, spalvingomis iliustracijomis, lydėjo ypatingas jausmas. Stebino ir žavėjo istorijose atsispindintis pilnas gėrio, jautrus, mielas, šviesus vaikiškas pasaulis.

Tekstas ir nuotraukos: G.Juškienės, M.Vežbavičienės

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us