Raseinių naujienų portalas

Politika

VRK primena apie draudimą pirkti rinkėjų balsus 

Artėjant rinkimų ir referendumo savaitgaliui ir stebėdama informaciją visuomenės informavimo priemonėse ir socialiniuose tinkluose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena politinės kampanijos dalyviams ir pilietinei visuomenei apie įstatymuose įtvirtintą draudimą tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus.

Rinkimų kodeksas ir Referendumo įstatymas numato, kad tiek rinkimų ir referendumo sekmadienį, tiek iki jo yra draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti piliečių balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti piliečius dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (ar) referendume, balsuoti už ar prieš rinkimuose dalyvaujančius kandidatus ar referendume sprendžiamą klausimą. Taip pat draudžiama žadėti atsilyginti turint tikslą paveikti rinkėjų valią balsuojant ir taip daryti įtaką piliečių apsisprendimui.

Tokiu atveju, jeigu rinkėjams siūlomos dovanos, įvairus atlygis, pinigai, buities reikmenys, darbai ar paslaugos, nemokamas pavėžėjimas balsuoti, apsilankymas koncertuose ar kultūriniuose renginiuose ir pan., VRK pataria nedelsiant informuoti apie atvejį komisijos telefonu 1855, el. paštu rinkim@vrk.lt arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

VRK taip pat primena apie sekmadienį įsigaliosiantį agitacijos draudimą, kuris prasideda gegužės 12 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo rinkimų dieną pabaigos.

Šis draudimas taikomas visoms šiuo metu vykstančioms politinėms kampanijoms, ne tik Respublikos Prezidento rinkimų ir Referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, bet ir 2024 m. birželio 9 d. vyksiančių rinkimų į Europos Parlamentą ir 2024 m. spalio 13 d. vyksiančių Seimo rinkimų politinėms kampanijoms.

Kokią informaciją galima skelbti, o nuo kokių veiksmų geriau susilaikyti, skaitykite čia>>

Atsakomybė asmenims, atsakingiems už  rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimus yra numatyta atsakomybė pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą.

Rinkėjų papirkimu nelaikoma reklaminės ar agitacinės medžiagos, kuri skirta referendumui propaguoti arba dėl jo prieštarauti, referendume sprendžiamiems klausimams pristatyti ir neturi materialinės vertės piliečiui, dalijimas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us