Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Elektromobilio įkrovimo ypatumai: ką privalote žinoti

Būsimi elektromobilių savininkai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kokią įkrovimo infrastruktūrą, galinčią patenkinti jų naujojo automobilio įkrovimo poreikius, jie turi namuose ar mieste, kuriame gyvena. Laimei, pastarąjį klausimą galima lengvai išspręsti pasinaudojus carone.app mobiliąja programėle, kuri padės lengvai ir greitai surasti artimiausią elektromobilių įkrovimo stotelę.

Taigi, jei nusprendėte tapti naujo elektromobilio savininkais, pats metas susipažinti su elektromobilo įkrovimo ypatumais.

Elektromobilių įkrovimo lygiai ir įkrovimas namuose

Elektromobilių įkrovimo sistemos skirstomos į 1, 2 ir 3 lygius (dar vadinamus greituoju nuolatinės srovės įkrovimu). Kurią iš jų norėsite dažniau naudoti, priklausys nuo to, kaip toli važiuosite ir kiek laiko turėsite įkrovimui.

Jei elektromobilį įkraunate namuose, kiekvienos dienos pabaigoje tai padaryti yra labai paprasta – tereikia jį prijungti ir ir įkrauti per naktį. Tas pats galioja ir dienos metu, jei galite įkrauti darbe. Ilgesnėms kelionėms reikia kitokių sprendimų, nes nenorėsite gaišti daugybės valandų tam, kad galėtumėte tinkamai įkrauti savo transporto priemonę ir sugrįžti į kelią.

1 lygio įkrovimas

1 lygio įkrovimo įranga paprastai suteikiama visų naujų elektromobilių atveju. Tokio tipo įranga jungiama į įprastą 120 V buitinį elektros lizdą, todėl tai patogiausias, bet ir lėčiausias elektromobilio įkrovimo būdas. 1 lygio įkrovikliai per valandą padidina nuvažiuojamą atstumą maždaug 3-6 kilometrais, o mažesnė nuvažiuojamo atstumo riba atitinka didesnius ir mažiau efektyvius elektromobilius.

Tai reiškia, kad 1 lygio įkrovimas gali užtrukti ne kelias valandas, o kelias dienas, kol bus visiškai papildyta išsikrovusi baterija. Tačiau įkrovimas ištuštinus akumuliatorių toli gražu nėra įprastas reiškinys, todėl 1 lygio įkrovimas gali būti tinkamas, jei per dieną nuvažiuojate ne daugiau kaip 30 kilometrų ir galite jungtis prie elektros tinklo kiekvieną vakarą.

Tačiau reikia atsižvelgti į kelis dalykus. Pirma, turėtumėte pasikonsultuoti su elektriku, kad įsitikintumėte, ar jūsų planuojamas naudoti elektros lizdas yra tinkamas, ypač jei jūsų namas nėra pakankamai naujas. Be to, niekada neturėtumėte automobilio 1 lygio įkrovimo laido jungti per prailgintuvą, nes dėl papildomo laido ilgio padidėja varža, kuri gali perkaitinti jūsų namų elektros instaliaciją.

Taip pat, jei negalite reguliariai jungtis prie elektros tinklo arba norite, kad dieną ar savaitgaliais būtų galima spontaniškai leistis į keliones, gali būti, kad toks įkrovimo sprendimas jums bus per lėtas.

2 lygio įkrovimas

Jei norite didesnio įkrovimo greičio, turėtumėte pereiti prie 2 lygio elektromobilio įkrovimo namuose, kuris gali palaikyti iki 240 voltų ir trigubai (o kai kuriais atvejais net keturgubai) didesnį srovės stiprį nei 1 lygio įkrovimas. Todėl dauguma 2 lygio įrenginių yra 6-8 kartus greitesni nei 1 lygio, o tai reiškia, kad per vieną įkrovimo valandą galima nuvažiuoti nuo 20 iki 50 kilometrų, o efektyvesni elektromobiliai – daugiau.

Naudodami 2 lygio įrangą, daugumos elektromobilių nuvažiuojamą atstumą galite padidinti per porą valandų, o per naktį įkrauti visus elektromobilius galima be vargo, net jei nuvažiavote daugiau kilometrų nei įprastai, kelias dienas praleidote įkrovimą arba užprogramavote automobilį atidėti įkrovimą iki ryto.

2 lygis yra gana lengvai prieinamas, ypač jei esate namo savininkas. Kai kurie su elektromobiliais tiekiami laidai turi keičiamus galus su 240 V kištukais, tačiau jei su jus dominančiu elektromobiliu pridedamas laidas tokios funkcijos neturi, galite įsigyti atskirą 2 lygio įkrovimo namuose įrangą.

Bet kuriuo atveju jums reikės 220-240 V lizdo, prijungto prie specialaus grandinės pertraukiklio. Norint prijungti tokią grandinę ir įsitikinti, kad jūsų skydelis tam pritaikytas, būtina pasikonsultuoti su elektriku. Yra keletas gerai žinomų kištukų variantų, tačiau geriausias ir labiausiai paplitęs yra vadinamas „NEMA 14-50“.

Tačiau 2 lygio kištukiniai lizdai naudojami ne tik namuose. Tai rinkoje vyraujantis tipas, randamas viešosiose erdvėse, darbo vietose ir kai kuriuose prekybos centruose. Be to, laido galas, kurį įjungiate į automobilį, atrodo taip pat, kaip ir namų 1 ir 2 lygio įranga.

3 lygio įkrovimas

3 lygio įkrovikliai dar vadinami nuolatinės srovės greitojo įkrovimo įkrovikliais ir, kaip rodo pavadinimas, ši įranga gali daug greičiau įkrauti jūsų elektromobilio akumuliatorių.

Greitasis įkrovimas ypač naudingas ilgose kelionėse, kai reikia tarpinių įkrovimų, kad pasiektumėte kelionės tikslą, nes dauguma suderinamų elektromobilių gali nuvažiuoti 160-400 kilometrų ar daugiau per gerokai trumpesnį nei valandos laiką.

3 lygio įkrovikliai skiriasi nuo 2 lygio įkrovimo įrangos tuo, kad juose naudojamas kitoks lizdas iš transporto priemonės pusės su papildomais kaiščiais, skirtais papildomai aukštesnei įtampai palaikyti.

Įkrovimo sparta matuojama kilovatais (kW), kurie, priklausomai nuo konkretaus įkroviklio, šiuo metu svyruoja nuo 50 kW iki 350 kW. Svarbi ir paties automobilio greitojo įkrovimo galimybė.

Automobilis, kurio maksimali nuolatinės srovės greitojo įkrovimo sparta yra 50 kW, nieko negaus, jei bus prijungtas prie 350 kW stotelės, o tik užims vietą, kurią galėtų užimti greičiau įkraunamas automobilis.

Elektromobilių savininkai pastebės, kad įkrovimo greitis pastebimai sumažėja, kai automobilio akumuliatorius pasiekia maždaug 80 proc. talpos. Praktiškai 80 ar 90 proc. įkrovos daugiau nei pakanka, kad nuvažiuotumėte iki kitos stotelės. Tačiau tai daroma ir tam, kad akumuliatorius nebūtų pažeistas dėl per didelės įkrovos ar perkaitimo.

Elektromobilių įkrovimo etiketas

Jei neseniai pradėjote naudoti elektromobilį, turėtumėte žinoti keletą paprastų etiketo taisyklių, susijusių su elektromobilio turėjimu.

Pavyzdžiui, naudojantis įkrovikliu viešoje stovėjimo aikštelėje, geriausia sekti savo elektromobilio įkrovos būklę. Kai jo baterija visiškai įkrauta, mandagu perstatyti automobilį, net jei tai reiškia, kad turite grįžti į įkrovimo stotelę gerokai anksčiau, nei ketinate išvažiuoti, kad kiti vairuotojai galėtų įkrauti savo elektromobilius.

Prieš išvažiuodami įsitikinkite, kad jūsų elektromobilis yra tinkamai prijungtas ir aktyviai įkraunamas. Kartais gedimai įvyksta per minutę ar dvi nuo prijungimo prie elektros tinklo.

Baigę įkrauti savo elektromobilį, uždėkite įkroviklio rankeną atgal ant lizdo ir tvarkingai susukite laidą. Šie komponentai kasdienio naudojimo metu patiria didelį krūvį, todėl geros jų būklės palaikymas atsipirks tiek jums, tiek kitiems elektromobilių vairuotojams. Jei susidūrėte su sugedusiu įkrovikliu, geriausia apie tai pranešti tinklo operatoriams, kad būtų galima išspręsti iškilusią problemą. Elektromobilio įkrovimas gali atrodyti sudėtingas, tačiau, išskyrus papildomą laiką, kurio prireikia, kol automobilis įkraunamas iki galo, jis paprastai nėra sunkesnis nei benzinu ar dyzelinu varomos transporto priemonės įkrovimas. Dar paprasčiau yra tiems, kurie savo namuose turi įkrovimo stotelę. Tuomet tereikia įjungti pakrovėją ir palikti per naktį, kad elektromobilis ryte jau būtų pasiruošęs leistis į kelią.

Nuotr.©pixabay.com

Užsk.:2024/12/10


 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us