
„O mokykloj nelabai man patiko tie mokslai, bet visi ėjo – ėjau ir aš. Labai sunku būdavo raides sudėti į žodį…“
Taip 2007 m. rašytojas Eugenijus Ignatavičius profesoriui Juozapui Girdzijauskui pasakojo apie savo pirmuosius mokslus Vadžgiryje. Tada, kai tos raidės sunkiai dėliojosi mažasis Eugenijus nenujautė, kad suaugęs pats taps rašytoju – taigi profesionaliu „žodžių dėliotoju“.
Turtingos biografijos kūrėjas paliko gilų pėdsaką Lietuvos kultūroje, šviesų atvaizdą kraštiečių atmintyje ir įsimintinus puslapius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos metraštyje. Gimęs 1935 m. gegužės 8 d. Užraguvyje (dab. Paišlynio k., Jurbarko r.) – savo autobiografijoje sakė, kad „toji diena, kai gimiau buvo trečiadienis“ – nuėjęs nelengvą, išbandymų kupiną gyvenimo kelią E. Ignatavičius mirė 2020 m. gegužės 16 d. Vilniuje. Matyt Aukščiausiojo buvo lemta, kad kūrėjo gyvenimas prasidėjo ir baigėsi pavasario šėlsmo kupiname gegužyje. Minint 90-ąsias rašytojo gimimo ir 5-ąsias mirties metines parengtoje virtualioje parodoje https://www.raseiniai.rvb.lt/eugenijus-ignatavicius/ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka kviečia prisiminti kūrėją, susipažinti su kai kuriuos jo gyvenimo faktais, pavartyti jo autografais paženklintas knygas, nuotraukų albumus.
E. Ignatavičiaus kūrybos gerbėjams liko jo knygos, kiti išverstos knygos. Liko raseiniškiams skirti, lyg atsisveikinimas, lyg palinkėjimas skambantys žodžiai, parašyti pirmajam „Rasupio“ numeriui. „Mieli raseiniškiai, kurie tebevaikštote mano išmintais takais, nuo aukštų kalvų palydintys saulę į tolimus Paupio ir Viduklės miškus, purenantys žemę, kurią arė mano tėvai ir protėviai, gimę ir augę po tuo pačiu dangaus skliautu, nuolat puošiamu Baltijos vėjų atpūstais debesynais, gimę ir augę po tais pačiais žvaigždynais, čia, kur gyveno, mylėjo, kentėjo, džiaugėsi ir mirė, vėl gimė ir vėl išėjo mūsų kraujo broliai — kartų kartos ant plūgų, akėčių ir jaučio ragų, net ant sukruvintų Žalgirio iečių ir kalavijų atnešusios į pasaulį mane ir jus ne šiaip sau pabūti tik čia ir šiandien.“
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos bibliotekininkas Jonas Brigys