Raseinių naujienų portalas

Politika

VRK: aktyvumas Seimo rinkimuose kiek mažesnis, nei pirmajame ture

Seimo rinkimų antrajame ture iki 15 valandos jau balsavo beveik penktadalis rinkėjų, aktyvumas mažesnis nei pirmajame ture ir 2016-aisiais, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

VRK vadovė Laura Matjošaitytė spaudos konferencijoje sekmadienį informavo, kad iki 15 valandos, su balsavusiais užsienyje, savo valią išreiškė 19,75 proc. rinkėjų. 

Pasak jos, rinkėjų aktyvumas yra mažesnis tiek lyginant su rinkimais prieš ketverius metus, tiek ir su pirmuoju šių metų rinkimų turu.

„Spalio 11-ąją pirmajame rinkimų ture dalyvavo gerokai daugiau rinkėjų – 23,34 proc., o dabar su balsavusiais užsienyje turime 19,75 procento, arba per 4 proc. mažiau, nei pirmajame ture. 2016-aisiais antrajame rinkimų ture 15 valandos duomenimis buvo balsavę 21,14 proc. rinkėjų“, – teigė VRK vadovė.

Pridėjus iš anksto atiduotus balsus, aktyvumas siekia 30,76 procento.

Anot jos, aktyviausiai balsuojama Danės apygardos Jūreivių apylinkėje, kur savo valią išreiškė per 90 proc.,  Molėtų-Širvintų Kiauklių apylinkėje – beveik 45 proc. rinkėjų. Pasyviausiai balsuojama Žiemgalos vakarinės apygardos Maželių (5,41 proc.) ir Jurgaičių (5,4 proc.) apylinkėse, Nalšios pietinėje Karkažiškės apylinkėje ( 6 proc.).  

Pasak L. Matjošaitytės, VRK gavo apie 30 pranešimų dėl galimų pažeidimų rinkimuose, daugiausia – dėl rinkimų agitacijos socialiniuose tinkluose, taip pat dėl agitacijos laikraščių elektroninėse versijose, keletas pranešimų gauta dėl lauko reklamos.

Taip pat pranešta, kad rinkimų komisijų nariai vyko ne pagal grafiką, kad jie nedėvi arba netinkamai dėvi asmens apsaugos priemones, sulaukta pranešimų, kad trukdoma stebėtojams. 

„Yra ir įdomesnių atvejų: kad prie rinkimų apylinkės  vykdomas remontas ir galimai rinkėjams trukdoma patekti  į balsavimo patalpą. Išsiaiškinome, kad rinkėjams nėra trukdoma“, – sakė ji.

VRK telefonu 1855 iki 15 val. gauta beveik pusė tūkstančio skambučių dėl informacijos apie rinkimus, kontaktinės informacijos, taip pat – skundų dėl rinkimų komisijų darbo.

Rinkimų apylinkės atsidarė 7 valandą, balsavimas baigsis 20 valandą.  Saugantis koronaviruso, visi rinkėjai turi dėvėti kaukes, laikytis atstumų, o rinkimų komisijos reguliariai dezinfekuoja patalpas.

Nuo šeštadienio iki rinkimų pabaigos šalyje draudžiama agitacija.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us