Raseinių naujienų portalas

Sportas

Sostinėje triumfavęs „Žalgiris“ atsirevanšavo „Rytui“

Kauno „Žalgiris“ (28-3) atsiteisė už netikėtą antausį, gautą prieš kelias savaites. Martino Schillerio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse svečiuose 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:18) įveikė Vilniaus „Rytą“ (23-7) ir atsirevanšavo sostinės klubui už pralaimėjimą „Žalgirio“ arenoje balandžio 11-ąją.

Tai buvo rungtynės, turėjusios vykti dar kovo mėnesį, bet nukeltos į reguliariojo sezono pabaigą dėl tąsyk „Rytą“ užklupusių COVID-19 atvejų.

„Žalgiriui“ tai – trečioji pergalė prieš „Rytą“ šiame sezone. Spalį 84:72, o gruodį 92:45 vilniečius nugalėję šalies čempionai praktiškai užsitikrino LKL reguliariojo sezono nugalėtojų vardą. Kad liktų pirmi, M.Schillerio vyrai turi laimėti bent vienas iš likusių penkerių rungtynių arba sulaukti bent vieno „Ryto“ pralaimėjimo.

„Rytas“, kuris „Žalgirį“ prieš kelias savaites įveikė 86:85, tvirtai žengia antras. Tiesa, vilniečius vis dar svajoja pagauti Panevėžio „Lietkabelis“, turintis dviem pergalėmis mažiau, bet žaidęs dvejomis rungtynėmis daugiau (21-11).

Sostinės „Jeep“ arenoje, kurioje po pakeistos Vyriausybės tvarkos rungtynes galėjo stebėti 150 aistruolių, vykusiame susitikime pirmuosius du kėlinius komandos ėjo koja kojon.

Tritaškiais varžovus baudę vilniečiai antrojo kėlinio viduryje buvo pabėgę 36:30, bet varžovų snaiperius ir Ivaną Buvą pažaboję kauniečiai sugebėjo į rūbinę per ilgąją pertrauką išsinešti nežymų pranašumą – 46:43.

Iš karto po pertraukos „Žalgiris“ šovė į priekį ir vedamas Mariaus Grigonio ir Nigelo Hayeso susikrovė dviženklį pranašumą – 56:46.

Sostinės krepšininkai bandė artėti ir trečiojo kėlinio pabaigoje atsiliko 63:69, tačiau „Žalgiris“ iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Artūras Milaknis sumetė penkis taškus, kelis dėjimus pridėjo Joffrey Lauvergne’as, o svečiai iš Kauno pabėgo 82:67.

„Rytas“ dar bandė kabintis paskutinėmis minutėmis, kai Andrew Goudelocko tritaškis iš kauniečių persvaros buvo palikęs 8 taškus (77:85), tačiau paskutinį žodį rungtynėse tarė žalgirietis Augustine’as Rubitas, pataikęs antrą savo tritaškį susitikime ir „uždaręs“ rungtynes.

„Ryto“ neišgelbėjo ir 11 (iš 29) pataikytų tritaškių, o labiausiai vilniečius baudė naudingiausias sezono rungtynes (24 naudingumo balai) sužaidęs N.Hayesas.

„Žalgiriui“ tai buvo jau 28-oji pergalė šiame sezone ir septintoji iš eilės LKL pirmenybėse.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas (4/7 trit.) ir Ivanas Buva (5/5 dvit.) po 15, Andrew Goudelockas 12, Arnas Butkevičius 11 (3/6 trit.), Martynas Echodas 10 (9 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 8.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (6/9 dvit., 24 naud. bal.), Artūras Milaknis (5/5 metimai) ir Joffrey Lauvergne’as (6/10 dvit., 7 atk. kam.) po 14, Marius Grigonis 12, Lukas Lekavičius 11, Augustine’as Rubitas 8.