Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

S. Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

Seimo opozicijos lyderis, „valstiečių“ atstovas Saulius Skvernelis sako, kad rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką.

„Jokio skirtumo tarp santuokos ir ten tų įstatymo normų nėra, galbūt viena, kad skirtinga galimybė išsiskirti, paprastesnė yra, ir apie įvaikinimą nekalbama. Manau, kad valdantieji turi būti nuoširdūs prieš save ir savo rinkėją, kadangi tai iš esmės yra santuokos registravimo įstatymas, tai tą ir pasakytų, kad teikiame santuokos įteisinimą, kuris nepriklauso nuo lyties“, – Žinių radijui penktadienį sakė parlamentaras.

Anot jo, dėl šios priežasties tokio įstatymo, koks šiuo metu yra rengiamas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nepalaikytų.

Kiek anksčiau šią savaitę naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad valdančiosios dešiniųjų koalicijos atstovai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę: ją būtų galima sudaryti civilinės metrikacijos įstaigose, o nutraukti porai neturint vaikų galėtų ir notaras, partneriai negalėtų įsivaikinti.

Tą numatančius įstatymų projektus parengė Seimo nariai Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šios partijos atstovas Eugenijus Gentvilas, Laisvės partijos parlamentarai Tomas Vytautas Raskevičius ir Ieva Pakarklytė bei konservatoriai Paulė Kuzmickienė ir Andrius Navickas.

Vis dėlto, S. Skvernelio teigimu, vienos lyties asmenų partnerystės santykiai „turi būti sureguliuoti“, tačiau valdantieji turi ieškoti kompromisų. Priešingu atveju Seime bus įtampų.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Palaiko „Šeimos maršo“ idėją

Pasak opozicijos lyderio, nors mažumų teisės ir interesai turi būti užtikrinti, taip pat reikia atsižvelgti ir didžiąją dalį Lietuvos, kuri „mato tam tikras grėsmes“. 

S. Skvernelio teigimu, todėl šie žmonės turi teisę susirinkti ir išsakyti savo nuomonę.

„Mes kalbam apie pačią idėją, idėja už tradicinę šeimą, kad šalyje turi būti girdimos visos pusės. (…) Svarbu, kad tai būtų taikus, civilizuotas už kažką pasisakantis renginys, nebūtų homofobija skleidžiama, prievarta skatinama ar sklistų kalbos, kurios nesuderinamos demokratinėje visuomenėje. Pačią idėją tikrai palaikau“, – kalbėjo politikas.

Anot jo, kiekviename renginyje „atsiranda radikalių asmenų, kurie bando prisišlieti“, bet tai – renginio organizatorių atsakomybė.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ organizuojamas gegužės 15 dieną, organizatoriai skelbia, kad renginio dalyviai automobiliais keliaus iš Klaipėdos į Vilnių, vis prisijungiant dalyviams iš kitų regionų.

Mitingas yra  bus organizuojamas Vingio parke.

„Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus“, – teigia organizatoriai.

Renginio iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us