Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

„Sodra“ pradeda viešinti moterų ir vyrų vidutinį darbo užmokestį įmonėse

„Sodra“ pradeda viešinti vidutinį vyrų ir moterų darbo užmokestį šalies įmonėse. Nuo šiol atviruose „Sodros“ duomenyse bus galima sužinoti, kokias vidutines darbo pajamas vienoje ar kitoje bendrovėje, įmonėje, organizacijoje gauna vyrai, o kokias – moterys.

Iki šiol buvo skelbiamas kiekvienos įmonės darbuotojų skaičius, bendras vidutinis darbo užmokestis, atlyginimo mediana ir informacija apie daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių darbuotojų vidutines darbo pajamas.

„Įstatymai „Sodrą“ įpareigoja pateikti vis daugiau viešos informacijos apie draudėjus ir jų darbuotojus. Tikime, kad informacija apie darbo užmokestį padeda skaidrinti darbo rinką, mažinti šešėlį ir diskriminaciją.

Mes taip pat nuolat analizuojame vidutinių darbo pajamų pokyčius, stebime tendencijas. Šiandien Lietuvoje vyrų ir moterų pajamų atotrūkis vis dar yra didelis, siekia 11 proc. Nors šis atotrūkis nuosekliai mažėja kasmet, reikia pripažinti, kad problema egzistuoja. Tikimės, kad vieši duomenys padės užtikrinti sąžiningas sąlygas visiems darbo rinkos dalyviams“, – sako „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Skatins viešinti darbo užmokesčio politiką

Bus viešinami tų įmonių vyrų ir moterų atlyginimų vidurkiai, kuriose yra ne mažiau negu 8 darbuotojai, o iš jų yra ne mažiau negu po keturis vyrus ir moteris. Pavyzdžiui, bus teikiami duomenys apie įmonę, kurioje dirba 4 vyrai ir 15 moterų, tačiau jeigu įmonėje dirba 2 vyrai ir 18 moterų, tuomet vyrų ir moterų vidurkis skelbiamas nebus.

Pačioms įmonėms nieko daryti nereikia. Jos, kaip ir iki šiol, turi prievolę pateikti „Sodrai“ duomenis apie visus savo darbuotojus ir jų darbo pajamas už praėjusį mėnesį. Todėl vyrų ir moterų vidutinis darbo užmokestis įmonėse pradedamas viešinti, kai įmonės gegužės mėnesį pateikia duomenis už balandį, ir taip toliau.

„Vertinant vyrų ir moterų vidutinį darbo užmokestį įmonėse reikėtų atsižvelgti į tam tikras sąlygas ir ribotas galimybes. Pateikiant duomenis nebus atsižvelgta, kiek įmonėje dirba vyrų, o kiek moterų. Taip pat nebus atsižvelgta, kokias pareigas toje įmonėje eina vyrai ir kokias – moterys, nors tai gali turėti reikšmingos įtakos darbuotojų užmokesčio vidurkiui. Dėl to nereikėtų skubėti daryti išvadų.

Vis dėlto, tikimės, kad įmonių branda auga, o pagrįsti rodiklius padės vieša ir skaidri įmonių darbo užmokesčio politika, kuri bus naudinga tiek auginant verslo socialinę atsakomybę, tiek suteikiant daugiau informacijos esamiems ir potencialiems darbuotojams“, – tvirtina J. Varanauskienė.

Išsami informacija – jau šią savaitę

Informacija apie vidutinį vyrų ir moterų darbo užmokestį jau dabar prieinama „Sodros“ interneto svetainėje, skiltyje „Vieši draudėjų duomenys“ – šiuo metu ją galima peržiūrėti parsisiuntus duomenų failą.

Šios savaitės pabaigoje pradės veikti paieškos sistema, kuri leis patogiai peržiūrėti konkretaus draudėjo viešai skelbiamus duomenis – taip pat ir moterims bei vyrams mokamų atlyginimų vidurkius. Informacija bus prieinama adresu https://draudejai.sodra.lt/draudeju_viesi_duomenys/ skiltyje „Draudėjų (darbdavių) mokami atlyginimai“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us