Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Atsižvelgus į verslo kritiką, nauji ribojimai turėtų įsigalioti vienu metu, sako A. Dulkys

Nauji Vyriausybės svarstomi ribojimai turėtų įsigaliotų vienu metu – nuo rugsėjo 13 dienos, o ne dalimis, kaip planuota iki šiol, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Panašu, kad įsiklausysime į organizacijų ir asociacijų kvietimą, kad jiems reikia laiko pasiruošti, tai labai tikėtina, kad šiandien apsitarsime, jog startas būtų vieningas“, – žurnalistams trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį teigė A. Dulkys.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė žada apsispręsti dėl ribojimų nepaskiepytiems ir nepersirgusiems žmonėms: jiems liktų atviros tik nedidelės parduotuvės ir vaistinės, smarkiai sutrumpėtų galimų paslaugų sąrašas.

Tačiau Vyriausybė atsitraukia nuo planų neturintiems imuniteto arba neigiamo COVID-19 testo žmonėms uždrausti naudotis viešuoju transportu ir teikti tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.

Šie siūlymai išbraukti iš atnaujinto nutarimo projekto, tačiau dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų įrašoma, kad jos bus teikiamos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus.

„Tam tikras korekcijas aptarsime, bet iš esmės judame nuosekliai link įtvirtinimo tų sprendimų, apie kuriuos jau skelbėme“, – sakė A. Dulkys.

Jis pridūrė, kad korekcijos yra susijusios su tokiomis priemonėmis, kurios yra „epidemiologiškai pagrįstos, bet sunkiai įgyvendinamos“.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kiek anksčiau trečiadienį pareiškė palaikanti Vyriausybės siekį daugiau laisvių suteikti imunitetą turintiems žmonėms, tačiau sukritikavo kai kuriuos planuotus suvaržymus, kurių vėliau atsisakyta.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad planai yra viešinami, nes anksčiau Vyriausybė sulaukdavo kritikos dėl paskutinę minutę priimamų sprendimų.

„Jei prisiminsime, kaip gyvenome gruodį, sausį, tai aš kiekvieną dieną klausydavausi, kaip yra blogai, kai išvakarėse pasirašau teisės aktą ir visi staiga turi kažką daryti ir yra nepasiruošę. Šiuo atveju turime kitą situaciją, turime galimybes planuoti, duoti laiko pasiruošti. Manau, kad niekada nebus gerai“, – sakė jis.

Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinių veiklų ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us