Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Policija dėl karantino pažeidimų nebaus „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ dalyvių

Policija nepradės administracinės teisenos Vilniuje gegužės viduryje vykusio „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ organizatorių atžvilgiu dėl karantino reikalavimų pažeidimų šiame renginyje, nebus baudžiami ir atskiri reikalavimų nesilaikę žmonės, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Anot jo, sprendimas nepradėti teisenos priimtas ketvirtadienį, nustačius, kad organizatoriai padarė viską, ką galėjo, kad reikalavimų būtų laikomasi. 

„Visi organizatoriai buvo dar kartą įspėti prieš renginį – apie 50 žmonių, kurie ten buvo susiję. Tai organizatoriai, mūsų manymu, ėmėsi tų visų būtinų priemonių, o žmonės kai kurie jų laikėsi, kai kurie – ne“, – sakė R. Matonis. 

Policijos departamento atstovo teigimu, Vingio parke dirbę pareigūnai stengėsi sudrausminti kiek įmanoma daugiau žmonių ir priminti jiems apie karantino reikalavimus, tačiau tądien nė vieno protokolo dėl pažeidimo nebuvo surašyta, o šiuo metu nustatyti visus pažeidėjus būtų neįmanoma. 

„Vėlgi visų nustatyti neįmanoma, o turbūt nebūtų sąžininga vienus bausti, o kitų nebausti. Matė visi, kad tikrai daug buvo, kurie nesilaikė tų reikalavimų“, – kalbėjo jis. 

Pasak Policijos departamento atstovo, apskritai šiame renginyje pareigūnai daugiausiai rūpinosi viešosios tvarkos ir eismo saugumo užtikrinimu, o šiuo požiūriu renginys praėjo tvarkingai. 

„Iš esmės mes manome, kad, kalbant apie viešąją tvarką ir eismo saugumą, tai tikrai gerai (praėjo – BNS), bet yra tie karantino reikalavimai – aš manau, visi matėme, kad jų tikrai ne visi žmonės laikėsi“, – sakė jis. 

R. Matonis taip pat pažymėjo, kad po šio įvykio tapo akivaizdu, jog savivaldybei išdavus leidimą tokio masto renginiui, užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi yra beveik neįmanoma, todėl policija pasiūlė į renginių leidimus svarstančią komisiją įtraukti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovą. 

„Ir dabar svarstant birželio 15–17 dienų renginį, jau tas atstovas yra komisijoje ir jis vertina, ar epidemiologiniu požiūriu toks leidimas gali būti išduotas, ar ne“, – teigė policijos atstovas. 

Pirmieji apie policijos sprendimą nepradėti administracinės teisenos pranešė portalas 15min.lt. 

Gegužės 15-ąją sostinės Vingio parke vykusios akcijos dalyviai siekė išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Nors renginyje leista 7 tūkst. dalyvių, jų, policijos duomenimis, buvo iki 10 tūkstančių.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Organizatoriai po pirmojo pavykusio renginio pranešė birželio viduryje planuojantys ir antrąjį. Jei bus išduotas leidimas, žadama rengti trijų dienų mitingą prie Seimo ir vienos dienos mitingus prie Vyriausybės bei Lietuvos radijo ir televizijos. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us