Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Siūlymai dėl alkoholio draudimų bus pateikti per artimiausias savaites

Siūlymai dėl alkoholio draudimų švelninimo turėtų būti pateikti artimiausiomis savaitėmis, diskutuojama dėl reklamos ir prekybos laiko ribojimų švelninimo, amžiaus ribos mažinimo, sako Seimo pirmininkė.

„Iš tiesų (diskusijos) sekasi gerai ir pasiūlymai yra iš esmės parengti. Taigi, manau, kad iki pavasario sesijos pabaigos, o, tikėtina, kitą savaitę ar dar kitą savaitę, pasiūlymų paketas bus pateiktas“, – LRT radijui trečiadienį sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, pakeitimo punktų yra „išties nemažai“, tarp jų – nepasiteisinusių reklamos draudimų sušvelninimas, amžiaus ir prekybos laiko reikalavimų peržiūrėjimas.

„Dar turime sutarti galutinai dėl spektro pakeitimų ir, matyt, eisime pakankamai mažais žingsneliais, atsižvelgdami į visų koalicijos partnerių nuomonę“, – sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, „diskusijos objektas“ yra galimybė vėl leisti reklamuoti alkoholinius gėrimus bei prekybos laiko sekmadienį prailginimas.

Ji patvirtino, kad diskutuojama ir apie amžiaus, nuo kurio būtų leidžiama įsigyti alkoholio, pajauninimą.

Nors apklausos rodo, kad didesnė dalis Lietuvos gyventojų tam nepritartų, pasak Seimo pirmininkės, tai parodo pirmiausia momentinę gyventojų nuotaiką.

„Aš visgi pasisakyčiau už tai, kad bendrai svarstant alkoholio draudimų atšaukimo paketą, mes eitume didesnio pasitikėjimo visuomene keliu ir atsižvelgtume į tai, kad ne visada oficiali pateikiama statistika labai tiksliai atvaizduoja tai, koks yra tikras alkoholio vartojimo mastas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, 46,5 proc. žmonių nepritaria ar greičiau nepritaria alkoholio prekybos ir reklamos ribojimų peržiūrai, tuo metu jai linkę pritarti 41,5 proc. 

Net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė ar greičiau nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui.

Lietuvoje nuo 2018-ųjų alkoholio negali įsigyti ir vartoti jaunesni negu 20 metų žmonės, visiškai uždrausta jo reklama, juo prekiauti prekybos vietose, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, galima nuo 10 iki 20 val. darbo dienomis ir šeštadieniais, o sekmadieniais – iki 15 valandos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us