Raseinių naujienų portalas

MaistasPramogos

Kokias dešreles galima kepti kepsninėse?

Dešrelių įvairovė labai didelė, tačiau ne visos tinkamos kepti ant laužo ar kepsninėje. Svarbiausia, renkantis kepimui tinkančias dešreles, atidžiai skaityti, kokią informaciją jų etiketėse pateikia gamintojai.

Jose nurodoma ne tik dešrelių sudėtis, vartojimo instrukcija (pašildyti, virti, kepti įprastai ar ant žarijų), bet ir laikymo sąlygos, tinkamumo vartoti terminai. Verta atkreipti dėmesį ir kaip jos supakuotos, į pakuotės sandarumą.

Kepimui skirtos dešrelės, kurias gaminant nebuvo naudoti nitritai, t. y. nitritinė druska (dar žymima kaip maisto priedas E250, kuris konservuoja mėsos produktą ir paryškina bei išlaiko patrauklią raudoną spalvą), yra ne rausvos, o pilkšvos, baltos, gelsvos spalvos. Taip pat gali būti su šviesios arba rudos spalvos apvalkalais, virtos arba parūkytos. Tokios dešrelės tinkamos kepti aukštoje temperatūroje, o ant jų pakuotės parašyta, kad tai – „kepamosios dešrelės“ arba „dešrelės kepimui“.

Gamintojai mėgsta pakuotes pagražinti paveiksliukais su laužu, iškyla ar kepsnine. Tačiau taisyklė tokia: jei gaminyje yra natrio nitrito, jis kepti netinkamas, skirtas virti, o ant pakuotės negali būti kepimo ant laužo, kepsninėje vaizdų.

Vartotojams svarbu būti atidiems, renkantis gaminį kepimui, nes pavadinimai išties gali būti panašūs. Pavyzdžiui, „Medžiotojų“ dešrelių yra ir kepamųjų, ir skirtų naudoti tik pašildytas.  Rūkytas dešreles galima kepti tuo atveju, kai jų sudėtyje, taip pat, nėra natrio nitrito (E250).

Kas gali nutikti, jei ant laužo bus kepamos ne kepimui skirtos dešrelės? Ne kepimui skirtų dešrelių gamyboje naudojamas natrio nitritas. Kepant dešreles, kurių sudėtyje yra natrio nitrito, jo likučiai reaguoja su aminais ir amino rūgštimis, esančiomis mėsoje. Tuomet susidaro kancerogeniniai junginiai – nitrozaminai, kurie ilgainiui gali sukelti sveikatos negalavimų. Nitrozaminai paprastai susidaro aukštesnėje nei 110 °C  temperatūroje, o kepant ant laužo ar kepsninėje temperatūra visada yra tokia arba dar aukštesnė.

Kepimui ant laužo ar kepsninėje geriausia rinktis mėsos pusgaminius (dešreles, pjausnius, maltinius ir kt.), kurių sudėtyje yra mėsa, druska ir prieskoniai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us