Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Lietuvoje baigiasi karantinas, bet išlieka dalis ribojimų

Nuo ketvirtadienio Lietuvoje baigiasi daugiau kaip pusę metų trukęs karantinas, atsisakoma didelės dalies ribojimų, tačiau išliks reikalavimai dėvėti kaukes uždarose erdvėse, liks ir kai kurios galimybių paso privilegijos.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nuo šiol bus galima be apribojimų bendrauti, nebeliks žmonių skaičiaus ar ploto ribojimų parduotuvėse, teikiant paslaugas.

Taip pat atšaukiamas nuotolinis darbas, be išimčių leidžiamas kontaktinis ugdymas.

Kaukės nuo liepos 1-osios vis dar bus privalomos viešose uždarose erdvėse, įskaitant prekybos centrus, taip pat ir viešąjį transportą, darboviečių bendro naudojimo patalpose ar susirinkimuose. Kaukių nereikės sportuojant ar teikiant paslaugas, kai jos negalimos būnant su kauke, taip pat jų niekur nereikės būnant lauke. 

Maitinimo paslaugos visiems gyventojams galės būti teikiamos tiek lauke, tiek viduje – iki šiol viduje buvo aptarnaujami tik turintieji galimybių pasą. Be apribojimų galės veikti ir įvairios pramogų vietos.

Nebebus ribojamas dalyvių skaičius renginiuose atviroje erdvėje, tačiau renginiai, organizuojami žiūrovams be galimybių paso tiek viduje, tiek lauke, galės vykti tik dalyviams ar žiūrovams sėdint.

Uždarose erdvėse iki 75 proc. užpildymo reikalavimas liks tik renginiams be galimybių paso.

Numatyta, kad laikantis saugaus atstumo be viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų taip pat galės veikti ir naktiniai klubai ar kitos pasilinksminimo, lošimo ir lažybų vietos. Asmenų ribojimų neliks ir pirtyse, baseinuose.

Vaikų vasaros stovyklose bus galimos 30 asmenų grupės, su galimybių pasu asmenų skaičius neribojamas.

Galima įprastai lankyti nuteistuosius, pacientus gydymo įstaigose su šių įstaigų leidimu.

Vyriausybei atšaukus karantiną, nuo ketvirtadienio visi apribojimai bus taikomi pagal ekstremaliosios situacijos valdymo priemones.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us