Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ieškoma sprendimų rekonstruoti Ariogalos tiltą per Dubysą

Raseinių rajono savivaldybei nerimaujant dėl Ariogalos tilto per Dubysą būklės, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ketina siūlyti jo rekonstravimą atlikti dviem etapais. 

Savivaldybės meras Andrius Bautronis pirmadienį teigė, kad būtini greiti sprendimai, nes dabartinė situacija kelia pavojų žmonių saugumui. 

„Viskas, ką savivaldybė gali padaryti ir daro – skambinti, rašyti paklausimus ir nuolat informuoti apie problemas, susijusias su kelių ir tiltų būkle. Tačiau galutinį sprendimą priima turto savininkas. Šiuo atveju LAKD“, – feisbuke rašo meras. 

Pasak direkcijos, tiltas per Dubysą yra blogos būklės, ir tai paaiškėjo atliekant kasmetinę nuolatinę tiltų apžiūrą (2019 metais). Praėjusiais metais buvo pradėtas šio tilto rekonstravimo darbų projektavimas.

Tačiau, anot LAKD, atliekant projekto viešinimo procedūras, savivaldybė suformulavo papildomus reikalavimus projektui: kad būtų suprojektuoti pėsčiųjų takai, apšvietimas, šalia tilto esančias aikšteles ir kita.

„Dėl padidėjusių projektavimo apimčių ir sąlygų, kurios neatitiko pirkimo dokumentų ir padvigubino projekto parengimo paslaugų kainą, šią projektavimo sutartį teko nutraukti. Šiuo metu rengiami dokumentai naujam projektavimo konkursui“, – BNS komentuoja direkcija. 

Direkcija ketina siūlyti tilto per Dubysą ir prieigų rekonstravimą atlikti dviem etapais (tai yra, rengti du atskirus projektus): pirmasis etapas būtų tilto rekonstravimas, o antrasis – kelio ruožo (tilto prieigų) kapitalinis remontas ar rekonstravimas (pėsčiųjų takų įrengimas, apšvietimo įrengimas, aikštelių sutvarkymas).

Prie antrojo etapo įgyvendinimo bus kviečiama prisidėti ir savivaldybė.

Pirmadienį tilto problema buvo sprendžiama nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo visos suinteresuotos pusės.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us